Имоти Русе фитнес уреди

Апартамент с фитнес уреди

По време на Ковид-19 се наложи почти всеки да има апартамент с фитнес уреди, защото бяха затворени залите за тренировка. Спортното оборудване изглежда в жилището доста особено. Какъвто и дизайн да е, в жилищен интериор все още е като пришълец от друга планета. И ето още един проблем: спортното оборудване често „обраства“ със слой дрехи и заприличва на закачалка. Разбира се, най-добрият изход е да отидете на фитнес. Не всеки в апартамента (и дори в къщата) има допълнителна стая, където може да поставите  желаните от вас фитнес уреди.  необходимо за спорт. Затова обикновено велоергометър или пътечката за бягане се поставят там, където има част от пода без мебели. И това е основната грешка.

Как се решава реално проблема?

По аналогия със сушилнята за дрехи (за която малко хора мислят, когато планират интериора), спортният уред се появява в дома много по-късно от основните мебели и ел. уреди. Но дори и в този случай той може да намери удобно място.

Това зависи от вида на уредите за спорт. Има три основни групи спортно оборудване и всяка от тях се нуждае от собствени решения.

  • Голямо като размер фитнес оборудване: велотренажори, бягащи пътеки, елиптични тренажори, степери, силови тренажори и др.

Решение: Поставете големите уреди за упражнения на изолиран балкон към стаята. Може да бъде остъклен. Те също могат да са удобно разположени в кухнята-всекидневната: можете да тренирате, докато яденето се готви.

Важно: Не поставяйте бягаща пътека или велоергометър в апартамента в спалнята или хола – до разтегателния диван.

  • Фитнес уреди със среден размер: хоризонтални щанги, детски батут и др.

Заема по-малко място от тренажорите, но все пак заема. Реално него можете да го направите част от интериора. Лостовете за спорт са със стенен монтаж. По правило те, както и халки, круша за бокс могат да бъдат в антрето, ако е голямо, както и в дневната.

  • Малогабаритни фитнес уреди: фитнес аксесоари, въжета за скачане, топки, дъмбели и др.

Възползвайте се максимално от други повърхности освен пода, за да освободите ценно пространство. Например, поставете всичко в килер или специален модул, закачете го на стената. С помощта на куки, крепежни елементи, рафтове, различни органайзери можете да съхранявате дъмбели, тренировъчни дискове, въжета за скачане, топки и щанги. Обикновеният рафт е идеален за постелката за йога, например.

Какъв е основният извод? В края нека да отбележим, че всичко зависи от квадратурата на апартамента, за да се подберат подходящите фитнес уреди за тренировка.

Сподели: