спортист на годината награди 2021

Биляна Дудова е „Спортист на годината“ за трети пореден път

За трети пореден път Биляна Дудова взе наградата „Спортист на годината“, организирана съвместно от Община Русе и вестник „Утро“.

Престижната класация е традиционна за града и всяка година посочва спортистите, извоювали най-високи постижения през изминалия сезон. Тя се определя от спортни журналисти в специална анкета на вестника.

Тази година бяха номинирани 13 състезатели, а първите 10, събрали най-голям брой точки, бяха удостоени с кристален знак и парична награда от Община Русе.

Това са:

1. Биляна Дудова (67 точки) – свободна борба, клуб ”Юнак” – вицешампионка на европейското първенство за жени, държавна шампионка;

2. Радослав Росинов (58 точки) – бокс клуб ”Русе” – европейски шампион за младежи до 18 години, държавен шампион;

З. Стилян Гроздев (58 точки) – вдигане на тежести, клуб ”Русе” – държавен шампион, шампион на турнир-квалификация в Малта за квота към олимпийските игри в Токио;

4. Юлияна Янева (56 точки) – свободна борба, клуб ”Юнак” – шампионка на турнира за Световната купа при жените в Белград, държавна шампионка;

5. Инна Ефтимова (41 точки) – лека атлетика, клуб ”Дунав” – балканска шампионка за жени на 200 метра, втора на 100, сребърна медалистка с щафетата 4 по 100, държавна шампионка;

6. Ангел Русев (38 точки) – вдигане на тежести, клуб ”Русе” – държавен шампион, втори на международна квалификация за квота към олимпийските игри в Иран;

7. Ахмед Батаев (31 точки) – свободна борба, клуб ”Юнак” – бронзов медалист от турнира за Световната купа за мъже в Белград, държавен шампион;

8. Георги Вангелов (29 точки) – свободна борба, клуб ”Юнак” – пети на европейското първенство за мъже, бронзов медалист от турнира за Световната купа, държавен шампион;

9. Християн Стоянов (29 точки) – лека атлетика, клуб ”Дунав” – държавен шампион, най-добър състезател у нас сред всички спортисти с увреждания през 2020 година;

10. Лазар Пенев (12 точки) – академично гребане, клуб ”Локомотив” – пети на европейското първенство за младежи до 23 години, държавен шампион.

Днес бяха отличени и най-добрият треньр, най-добрият приложник и най-добрият отбор за 2020 година. Това са съответно:

1. Най-добър треньор – Радослав Атанасов – за високите постижения на възпитаниците му в състезанията по вдигане на тежести;

2. Най-добър приложник – Валентин Хасърджиев – сребърен медал на Национален шампионат по авиомоделизъм;

3. Най-добър отбор – Клуб по плувни спортове „Локомотив“ – Русе – за множеството медали, спечелени от неговите състезатели през изминалата година.

Сподели: