Бронзови медали за Памела Ени от бягането на 1 500 и 3000 метра на държавното в София

14 – годишната състезателка на СК „Русе Кар Мотор Спорт“ Памела Ени заслужи бронзов медал на държавното в бягането на 3 000 метра. Нейното време е 11,43,12, като отстъпи само на Михаела Гаврилова и Валентина Иванова.

В събота вечерта Ени заслужи бронзовия медал и на 1500 метра с време 5,18,30, като отстъпи на Михаела Гаврилова и Кристина Георгиева.

17 – годишната и съотборничка Яна Пенева остана шеста на 3000 метра с време 12,49,01, а на 1500 метра е 19-а. Рая Асенова от същия русенски клуб се класира на 23-о място на 1500 метра, а на 800 метра е 22-а.

Пламена Стоянова от СКЛА „Дунав“ – Русе зае 17-о място на 200 метра в неделя следобед с време 27,87. В събота вечерта тя пробяга дистанцията от 60 метра с 21-о време. Елица Чернакова от „Дунав“ – Русе е 23-а в тази дисциплина.

Александра Янева заслужи първо място в тройния скок за девойки до 18 години на държавното първенство в зала, завършило тази вечер в „Асикс Арена“ – София. Нейният резултат е 12.25 метра. Седмо място зае 15 – годишната Гергана Айзнер от СКЛА „Дунав“ – Русе с постижение 10.74 метра.