Определиха учителите - носители на званието „Посланик на свободния дух в моето училище“ в Русе

Определиха учителите – носители на званието „Посланик на свободния дух в моето училище“ в Русе

През месец октомври ученици от 13 училища номинираха чрез емоционални видеопослания 22 учители за званието „Посланик на свободния дух в моето училище“. В изминалите два дни преподавателите бяха изненадани на своите работни места с представяне на видеата, които предизвика много емоции и силни вълнения. Посланията на децата и младежите стигнаха до преподавателите им чрез представители на фондация „Русе – град на свободния дух“ и г-жа Златомира Стефанова – зам.- кмет на Община Русе и Председател на Управителния съвет на Фондацията, която лично поздрави и награди носителите на приза „Посланик на свободния дух в моето училище“.

Видео номинациите бяха разгледани от комисия в състав: Златомира Стефанова – Председател на Управителния съвет на Фондация „Русе – град на свободния дух“, Енчо Енчев – зам. кмет „Хуманитарни дейности“ и Член на Управителния съвет на Фондация „Русе – град на свободния дух“ и Десислава Пеева – Член на Управителния съвет на Фондация „Русе – град на свободния дух“. Основен критерий за оценяване беше автентичността и искреността на учениците. Съобразно подадената информация и мотивите, изложени във видео материалите, журито определи петима носители на приза „Посланик на свободния дух в моето училище“. Статуетката „Посланик на свободния дух в моето училище“ и таблет получиха:

Нургюл Феимова – преподавател по английски език в „Леонардо да Винчи“;

Георги Симеонов – учител по история и цивилизация в СУЕЕ „Св. Константин – Кирил Философ“;

Венцислава Великова – преподавател по български език и литература в ОУ „Ангел Кънчев“;

Стефан Тотев – учител в начален етап в СУ „Йордан Йовков“;

Веляна Нарова – начален учител в ОУ „Братя Миладинови“.

В рамките на деветото издание на конкурса „Посланик на свободния дух в моето училище“ чрез видео бяха номинирани още:

Драгомир Митев – преподавател по английски език в ПГИУ „Елиас Канети“;

Илиян Караджов – преподавател по математика в ОУ „Иван Вазов“;

Величка Николова – учител по български език и литература в ОУ „Иван Вазов“;

Цветина Иванова – преподавател по физическо възпитание и спорт в ОУ „Иван Вазов“;

Полина Лъвчиева – преподавател по английски език в ОУ „Иван Вазов“;

Веселка Чолакова – учител в начален етап и театрален ръководител в СУЕЕ „Св. Константин – Кирил Философ“;

Стефка Пенева – учител в начален етап в СУЕЕ „Св. Константин – Кирил Философ“;

Златка Димитрова – начален учител в СУЕЕ „Св. Константин – Кирил Философ“;

Ирина Иванова – начален учител в СУЕЕ „Св. Константин – Кирил Философ“;

Росица Петрова – учител по български език и история в ОУ „Никола Обретенов“;

Сияна Мандажиева – преподавател по философия в СУПНЕ „Фридрих Шилер“;

Виктория Влахова – преподавател по немски език в СУПНЕ „Фридрих Шилер“;

Мая Стоянова – преподавател в ОУ „Олимпи Панов“;

Елия Андреева – учител в начален етап в ОУ „Васил Априлов“;

Христина Велизарова – преподавател по физическо възпитание и спорт в Професионална гимназия по транспорт;

Десислава Иванова – преподавател по биология и здравно образование и химия и опазване на околната среда в АЕГ „Гео Милев“;

Екип на група „Сладурче“ – ДГ „Здравец“.

Останалите седемнадесет претенденти за приза получиха грамоти и ваучери за книги от книжарница „Сиела“.

Сподели: