ВК "Дунав" отстъпи на ЦСКА тази вечер

ВК „Дунав“ отстъпи на ЦСКА тази вечер

Време за прочитане: < 1 мин.

Волейболистите на ЦСКА направиха първата стъпка към влизане в Топ 8 на Суперлигата през този сезон. Момчетата на Сашо Попов надделяха над Дунав с 3:2 гейма (25:22, 25:22, 24:26, 23:25, 15:12) в откриващия си двубой на квалификационната група в Бургас. Днес армейците ще се изправят срещу шампиона и домакин Нефтохимик, като това може да се окаже и директен мач за първото място в потока, а оттам и осигуряване на квота за Топ 8. Бургазлии победиха другия тим в групата – Тетевен Волей с 3:0 гейма. Сблъсъкът със състава на Николай Желязков е утре от 18:00 часа.

Регламентът на квалификационния турнир е такъв, че само първият отбор взема директна квота за Топ 8. Вторият и третият играят допълнителен бараж по варианта 2 от 3, като резултатът от срещата в Бургас се запазва.

Мачът с Дунав показа добре-познатото умение на волейболистите на Попов да се справят в тежки ситуации. Добро посрещане, съчетано с обран брой грешки, бяха най-сериозният аргумент за успеха над русенци в ключовите моменти. Опитът на армейците също оказа сериозно влияние. Именно той бе в основата за крайния изход в тайбрека.