ВК "Дунав" се наложи над "Сливнишки герой"

ВК „Дунав“ се наложи над „Сливнишки герой“

Пет мача от междинния трети кръг на Ефбет Супер Волей се изиграха този вторник. Денят беше успешен за отборите на ВК Дунав, Локомотив Пловдив, Левски София, Дея спорт Бургас и Монтана.

ВК Дунав записа втора победа в Ефбет Супер Волей, след като този вторник надви с 3-0 (18-25, 18-25, 19-25) отбора на Сливнишки герой. След равностойно начало в първия гейм, гостите успяха да вземат надмощие след успешен блок на Манолов и ас на Иванов. До края на частта, русенци продължиха да доминират, докато домакините допуснаха непредизвикани грешки да се отразят на резултата. След борба на атака в началото на втората част, отново Стефан Иванов беше блестящ за своя отбор и с три поредни успешни атака, помогна на Дунав да вземе предимство при 15-12,а домакините продължиха да изпитват затруднения и да допускат грешки. Вдъхновени, русенци продължиха с доминацията си на атака и в третия гейм, водени от Петър Христосков и Ангел Павлов. Христосков беше над всички в двубоя, завършвайки с 19 точки и 40% успеваемост, 10 добави капитанът Павлов.