ВК „Дунав“ Русе с втора победа над „Виктория Волей“

Волейболен клуб „Дунав“ с победа в първия кръг за Купата на България

Волейболен клуб „Дунав“ бе домакин в първия кръг от турнира за Купата на България. Русенският отбор се наложи срещу „Звездец“ (Горна Малина) с 3:0 (25:22, 25:12, 25:22). Вторият гейм бе решаващ за домакините. Гостите от Горна Малина допуснаха няколко грешки, докато играчите на „Дунав“ играха безапелационно. Да припомним, че в началото на тази година „Звездец“ стигна до трети кръг в битката за купата, като игра с „Черно море“, от които загуби с 0:3. За момента те остават трети в Група А, докато „Дунав“ е безапелационен водач в Група В.

Мачът се проведе в зала „Иван Ханджиев Сапа“ поради протекъл покрив в зала „Дунав“.

„Дунав“ вече доказа своето надмощие над всичките си противници в Шампионата от Висшата лига и единственият отбор без загубен гейм, завършил с шест победи от шест мача.