В Русе ще се състои квалификационен турнир от държавното първенство по волейбол за момичета под 18 години, група Ж

В Русе ще се състои квалификационен турнир от държавното първенство по волейбол за момичета под 18 години, група Ж

На 2 и 3 май в четири града в страната ще се проведе квалификационен турнир от държавното първенство за момичета под 18 години. Пловдив, Видин, Русе и София ще приемат четирите групи, във всяка от която ще се състезават по четири отбора. Те ще играят по системата „всеки срещу всеки“.

 Отборът, заел първо място в групата, се класира за Финалния турнир (15-19 май) от ДП за тази възраст за спортно-състезателна 2023/2024 г. Отборите, които се класират на второ и трето място, продължават участието си в Допълнителния квалификационен турнир (9-10 май). Четвъртите в групите прекратява участието си в ДП и се класира от 13 до 16 място в крайното класиране сезон 2023/2024 година.

 Миналогодишният първенец във възрастта Марица (Пловдив) ще приеме срещите от Група Д. Те ще се проведат в спортна зала на СУ „Васил Левски“. В тях ще се изправят още Левски София (София), Миньор (Перник) и Локомотив 1929-Нидо (София).

 ПРОГРАМА – Група Д

02 май, четвъртък
10:00 ч.: Марица – Локомотив
12:00 ч.: Левски – Миньор
16:30 ч.: Локомотив – Миньор
18:30 ч.: Марица – Левски
3 май, петък
10:00 ч.: Левски – Локомотив
11:30 ч.: Миньор – Марица

 Във Видин е насрочена Група Е с домакинството на БДИН Вида. Останалите участници са Пирин (Разлог), Пан волей (Панагюрище) и Звезди 94 (София).

 ПРОГРАМА – Група Е

2 май, четвъртък
11:00 ч.: Пирин – Звезди 94
12:30 ч.: БДИН – Пан волей
17:00 ч.: Звезди 94 – Пан волей
18:30 ч.: Пирин – БДИН
3 май, петък
10:00 ч.: БДИН – Звезди 94
11:30 ч.: Пан волей – Пирин

 В спортен комплекс „Ялта“ в Русе ще се играят мачовете от Група Ж. В нея попадат Дея спорт (Бургас), ЦСКА (София), Славия 2017 (София) и домакинът Любо Ганев – Автосвят (Русе).

 ПРОГРАМА – Група Ж

2 май, четвъртък
11:00 ч.: Дея спорт – Славия 2017
12:30 ч.: Любо Ганев – ЦСКА
17:00 ч.: Славия 2017 – ЦСКА
18:30 ч.: Дея спорт – Любо Ганев
3 май, петък
10:00 ч.: Любо Ганев – Славия 2017
11:30 ч.: ЦСКА – Дея спорт

 В столицата и зала „Раковски“ ще се изиграе Група З. Домакин е ЦПВК, който ще мере сили с Берое (Стара Загора), Варна ДКС (Варна) и ВАСК (София).

 ПРОГРАМА – Група Ж

2 май, четвъртък
11:00 ч.: ЦПВК – ВАСК
12:30 ч.: Берое – Варна ДКС
17:00 ч.: ВАСК – Варна ДКС
18:30 ч.: ЦПВК – Берое
3 май, петък
10:00 ч.: Берое – ВАСК
11:30 ч.: Варна – ДКС ЦПВК

 Държавното първенство по волейбол се провежда в изпълнение на спортния календар на БФВ с цел популяризиране на волейболната игра сред подрастващите и за излъчване на Републикански шампион в съответната възрастова група.

 Българска федерация по волейбол изказва своята благодарност към партньорите, подкрепящи развитието на Детско-юношеския волейбол в България – Лидл България, Гаритидж парк, Обединена Българска Банка, Хюндай България, фондация „За пример“, Министерство на туризма и Министерство на младежта и спорта.

Сподели: