Гросмайстор Радослав Димитров спечели мемориалния шахматен турнир "Димитър Синабов" в Русе

Гросмайстор Радослав Димитров спечели мемориалния шахматен турнир „Димитър Синабов“ в Русе +ВИДЕО

Гросмайстор Радослав Димитров спечели мемориалния шахматен турнир „Димитър Синабов“ в Русе. С актив от пет и половина точки и рейтинг 2520 той вдигна купата и заслужи най – голямата парична премия в завършилото преди малко спортно събитие. Димитров получи призовете лично от инж. адв. кмс Димитър Роев /директор на турнира/ и Пламен Митев /главен съдия/ от ШК „Дунав 1931“. По този начин затвърди миналогодишната си победа отново в зала 1 на Областна администрация – Русе, като този път изпревари втория Ивайло Енчев с рейтинг 2476, но със същия актив точки. Трети и четвърти са съответно гросмайсторите Васил Спасов и Петър Денчев с по пет точки.

31 бяха общо участниците от страната, които изиграха десетки партии в рамките на двудневния турнир. В него се включиха и двама руски състезатели – Максим Дудкин и Константин Черняков. Те заеха седмо и тринадесето място. Млади надежди на шахмата също бяха отличени и поощрени с парични премии този следобед.