Днешният общински турнир по шахмат в Бяла излъчи победители

Днешният общински турнир по шахмат в Бяла би могъл да бъде обобщен само със следните числа: 2 възрастови групи, 30 състезатели, 57 двубоя, повече от 5 часа игра.

Турнирът беше открит от г-н Димитър Славов, който поздрави деца и родители за мотивацията да участват в този интелектуален спорт.

Г-н Евгени Димов представи правилата на турнира и извърши електронния жребий, който излъчи двойките играчи за първи тур.

Първи приключиха турнира децата от първа възрастова група (I-II клас) със следното класиране и медали:

I място – Майкъл Борисов

II място – Преслав Петков

III място – Йоан Борисов

Финалът във втора възрастова група (III-IV клас) беше изключително равностоен и след две реми, класирането завърши изненадващо, но справедливо: