Добро русенско представяне на международния турнир по фехтовка Burgas Cup

Международният турнир по фехтовка Burgas Cup завърши днес с отборните надпревари при момчетата и момичетата до 15 години.

В силната конкуренция на 15 тима при момчетата шампион стана шестият отбор на България в състав Симеон Далеков, Станимир Пелов и Радослав Воденов. На второ място завърши седмият тим на България – Кристиян Алексиев, Йоан Чакъров и Никола Меицов, а бронзовите медали спечели първият отбор на Младост в състав Леон Джонев, Никола Господинов и Тервел Касабов.

При момичетата златните медали извоюваха сабльорките на България-Свечников Ая Арою, Жаклин Македонова, Натали Мишинева и Моника Николова. На второ място завърши тимът на Младост – Ралица Гаджева, Диана Нейчева, Мария Тодорова и Виктория Витлиемова. Бронзовите медали отидоха у фехтовачките от Рипоста Румъния Мария Бадулеску, Ема Кирлигеану, Ана Дежеску и Теона Икнотиу.

Кристиан Бойков, Константин Иванов, Радослав Иванов, Ален Йончев от русенсккия тим са шести отборно при момчетата до 15 години.

При момичетата до 15 години състезателките на русенския тим Преслава Алекова, Николета Богданова, Хана Хасанова, Марта Неагу са осми.