триатлон медали камчия

Железните деца на Русе отново с медали от отвореното държавно първенство по триатлон – отворена дистанция

На 8 септември в СОК „Камчия“ се проведе Отворено държавно първенство по триатлон – основна дистанция с гости от Румъния и Турция. Спортен клуб триатлон „Далян“ се представи с 12 индивидуални състезатели и една щафета.

С плуване в бурно море в 0-възрастова група шампионската титла при момчетата завоюва Галин Ганев – 2010 г., като преодоля първи дистанцията от 100 м. плуване, 5 км. колоездене и 1 км. бягане.

При по-големите момчетата от първа възрастова група със същата дистанция, Павел Димитров завоюва второ място, а Преслав Кушев бе на крачка от съотборника си и се класира трети.

При момичетата от първа група Елиса Ефраимова грабна вицешампионската титла. Мевсин Махмудова при големите в четвърта група с дистанция 750 м. плуване / 20 км. колоездене / 5 км. бягане / завърши състезанието като вицешампион.

В щафетната надпревара с дистанция 1500 м. плуване / 40 км. колоездене / 10 км. бягане/ се пребориха Кристиян Цонев, Хари Назъров и Теодор Цветков и се класираха първи. Всички останли участници от отбора Евангелина Карачорова /четвърта/, Филип Назъров, Никола Трифонов, Теодора Братованова, играещият треньор Константин Велков и дебютантката в триатлона Пресияна Атанасова показаха отлична подготовка сила и желязна воля в тежките дистанции на Триатлона.