Започна церемонията по награждаването и закриването на двадесет и втория национален ученически театрален фестивал "Климент Михайлов" в Русе

Започна церемонията по награждаването и закриването на двадесет и втория национален ученически театрален фестивал „Климент Михайлов“ в Русе

Започна церемонията по награждаването и закриването на двадесет и втория национален ученически театрален фестивал „Климент Михайлов“ в Русе. Тя се провежда в Голямата зала на Доходното здание. Участваха 23 състава, като 14 са от страната, а 9 от Русе. Журито е в състав: Крум Гергицов /председател/ и членове – голямата българска актриса Мария Статулова и актьорът и режисьор от ДТ „Сава Огнянов“ Ивайло Ненов.

Започна церемонията по награждаването и закриването на двадесет и втория национален ученически театрален фестивал "Климент Михайлов" в Русе

Награди ще бъдат връчени както следва:

Голяма награда на фестивала за спектакъл;
Специална награда на журито за спектакъл;

І-ва възрастова група /до 14 години/ – І, ІІ и ІІІ-то място за спектакъл

ІІ-ра възрастова група /от 15 до 19 години/ – І, ІІ и ІІІ-то място за спектакъл

Индивидуални награди:

І-ва възрастова група -за Главна женска роля – 5 бр.

– за Главна мъжка роля – 5 бр.

ІІ-ра възрастова група -за Главна женска роля – 5 бр.

– за Главна мъжка роля – 5 бр.

І-ва възрастова група – за Поддържаща женска роля – 5 бр.

– за Поддържаща мъжка роля – 5 бр.

ІІ-ра възрастова група – за Поддържаща женска роля – 5 бр.

– за Поддържаща мъжка роля – 5 бр.

І-ва ВЪЗРАСТОВА ГРУПА

Награди за най-добър спектакъл:

І-ва награда – ДТР „Сладурите“ при ОбДЦКИ – Русе с ръководител Ралица Константинова за спектакъла „Не падай духом“ от Станислав Стратиев
ІІ-ра награда – Театрална група при Общински център за култура „Нончо Воденичаров“ – гр. Раднево с ръководител Стефан Борисов за спектакъла „Ха да видим, кой кого“ от Иванка Милева –Даковска
ІІІ-та награда – Театрално студио „Метафора“ при СУЕЕ „Св.Константин-Кирил Философ“ – Русе с ръководител Веселка Петрова за спектакъла „Фаталната запетая“ от Максим Асенов

Индивидуални награди

Главна женска роля
1. Боряна Димитрова от Училище за театър „Артеа“ при ДТ „Сава Огнянов“ – Русе с ръководител Татяна Цветкова за ролята на Заека Стоянчо в спектакъла „Балканиада“ по Недялко Йорданов
2. Ивона Петрова от Театрално студио „Метафора“ при СУЕЕ „Св.Константин-Кирил Философ“ – Русе с ръководител Веселка Петрова за ролята на Силвия в спектакъла „Фаталната запетая“ от Максим Асенов
3. Магдалина Шаханова от ДТР „Сладурите“ при ОбДЦКИ – Русе с ръководител Ралица Константинова за ролята на Рагаца в спектакъла „Не падай духом“ от Станислав Стратиев
4. Алиа Параскова от Театрална школа „Чарли“ при Община Пловдив, Дирекция „Култура“ с ръководител Ваня Паликопова за ролята на Тото в спектакъла „Златоперко“ от Леда Милева
5. Жасмина Томова от Театрална школа „Чарли“ при Община Пловдив, Дирекция „Култура“ с ръководител Ваня Паликопова за ролята на Жото в спектакъла „Златоперко“ от Леда Милева

Главна мъжка роля
1.Боян Валентинов от Театрално студио „Метафора“ при СУЕЕ „Св.Константин-Кирил Философ“ – Русе с ръководител Веселка Петрова за ролите му в спектакъла „Фаталната запетая“ от Максим Асенов
2. Станимир Праматаров от Театрална школа „Чарли” при Община Пловдив, Дирекция „Култура“ с ръководител Ваня Паликопова за ролята на Златоперко в спектакъла „Златоперко“ от Леда Милева
3. Колектив актьори от Театрална група при Общински център за култура „Нончо Воденичаров“ – гр. Раднево с ръководител Стефан Борисов за ролите на Тримата братя в спектакъла „Ха да видим, кой кого“ от Иванка Милева – Даковска
4. Марчело Петров от Детска театрална школа „Патиланци“ при Драматично-куклен театър – Русе с ръководител Деница Дончева за ролята на Момчето от спектакъла „Зимен сън“ от Деница Дончева
5. Александър Гьоков от ДТР „Сладурите“ при ОбДЦКИ – Русе с ръководител Ралица Константинова за ролята на Петър М. Гемишев в спектакъла “ Не падай духом“ от Станислав Стратиев

Поддържаща женска роля
1.Виктория Ванева от Училище за театър „Артеа“ при ДТ „Сава Огнянов“ – Русе с ръководител Татяна Цветкова за ролята на Лили късата поличка в спектакъла „Балканиада“ по Недялко Йорданов
2. Виктория Петрова от ДТР „Сладурите“ при ОбДЦКИ – Русе с ръководител Ралица Константинова за ролята на Френско грозде в спектакъла „Не падай духом“ от Станислав Стратиев
3. Карина Ковачева от Детска театрална школа „Патиланци“ при Драматично-куклен театър – Русе с ръководител Деница Дончева за ролята на Момичето от спектакъла „Зимен сън“ от Деница Дончева
4. Мира Миленова от ДТР „Сладурите“ при ОбДЦКИ – Русе с ръководител Ралица Константинова за ролята на Есен в спектакъла „Не падай духом”от Станислав Стратиев
Поддържаща мъжка роля
1. Светослав Любенов от Театрално студио „Метафора“ при СУЕЕ „Св. Константин-Кирил Философ“ – Русе с ръководител Веселка Петрова за ролите в спектакъла „Фаталната запетая“ от Максим Асенов
2. Станимир Чолаков от Училище за театър „Артеа“ при ДТ”Сава Огнянов“ – Русе с ръководител Татяна Цветкова за ролята на Бай Коста в спектакъла „Балканиада“ по Недялко Йорданов
3. Никола Гаврилов от Театрална група при Общински център за култура
„Нончо Воденичаров“ – гр. Раднево с ръководител Стефан Борисов за ролята на Попа в спектакъла „Ха да видим, кой кого“ от Иванка Милева–Даковска
4. Валентин Богатинов от Театрална школа „Чарли“ при Община Пловдив, Дирекция „Култура“ с ръководител Ваня Паликопова за ролята на Дългобрадко в спектакъла „Златоперко“ от Леда Милева

ІІ-ра ВЪЗРАСТОВА ГРУПА
Награди за най-добър спектакъл

Голяма награда – ТГ при ПЕГ „Екзарх Йосиф І“ випуск 2018, гр. Ловеч с ръководител Слава Георгиева за спектакъла „Щуро племе“ от Йосиф Венков /по текстове на Славе Македонски/
Специална награда на журито – Клуб „Театър“ при ПАГ ”Гео Милев”- Русе с ръководител Венцислав Петков за спектакъла „Онова нещо“ от Йордан Радичков
Специална награда на журито за ярък съвременен детски спектакъл – Детска театрална школа „Патиланци“ при Драматично-куклен театър – Русе с ръководител Деница Дончева за спектакъла „Зимен сън“ от Деница Дончева
І-ва награда – Театрална студия при ОбДЦКИ – Русе с ръководител Любомир Кънев за спектакъла „Образ и подобие“ от Йордан Радичков
ІІ-ра награда – Театрален състав „Библиотеката“ при РБ „Л. Каравелов“ – Русе с ръководител Орлин Дяков за спектакъла „Няма да платим,няма да платим“ от Дарио Фо
ІІІ-та награда – Училище за театър „Артеа“ при ДТ „Сава Огнянов“ – Русе с ръководител Йовко Кънев за спектакъла „Дрехите правят трупа“
от Херберт Бергер

Индивидуални награди

Главна женска роля
1.Кристиана Дионисиева от Театрално студио ”Камерна сцена” при ОбДЦКИ-Русе с ръководител Любомир Кънев за ролята на Сестрата в спектакъла „Джудо” от Иван Радоев
2.Симона Ангелова от Театрален състав „Библиотеката” при РБ ”Л.Каравелов”- Русе с ръководител Орлин Дяков за ролята на Антония в спектакъла „Няма да платим,няма да платим” от Дарио Фо
3.Илона Мишева от Театрално студио „ ЮВЕНЕС” при Център за изкуства, култура и образование – София с ръководител Венета Атанасова за ролята на Малка нощна масичка от спектакъла „Клиника „Щастлив край” от Людмил Станев
4.Атена Реджебова от Училище за театър „Артеа” при ДТ ”Сава Огнянов” – Русе с ръководител Йовко Кънев за ролята на Моника от спектакъла „Дрехите правят трупа” от Херберт Бергер
5.Мария Димитрова от Детски театрален състав „Слънчо” при ОУ ”Васил Левски, гр.Белене с ръководител Павел Каракашев за ролята на Майката от спектакъла „Самодивска мома” от Анна Петрова

Главна мъжка роля
1.Иво Гьошков от Театрална студия при ОбДЦКИ – Русе с ръководител Любомир Кънев за ролята на Царя в спектакъла „Образ и подобие” от Йордан Радичков
2.Емилиан Петков от ТГ при ПЕГ ”Екзарх Йосиф І” випуск 2018, гр. Ловеч с ръководител Слава Георгиева за ролята на Йован от спектакъла „Щуро племе” от Йосиф Венков /по текстове на Славе Македонски/
3.Ивайло Киров от Театрална група при ПМГ ”Добри Чинтулов”, Сливен с ръководител Веселина Симеонова за ролята на Жулиен в спектакъла „Миг преди края” от Ерик – Еманюел Шмит
4.Борислав Пеев от Училище за театър „Артеа“ при ДТ”Сава Огнянов”-Русе с ръководител Йовко Кънев за ролята на Курт в спектакъла „Дрехите правят трупа“ от Херберт Бергер
5.Веселин Маринов от Младежки театрален състав ”Смехоранчета” при НЧ ”Св.Св.Кирил и Методий -1928” гр.Габрово с ръководител Виктория Петрова за ролята на Змея в спектакъла „Змейова сватба” от Петко Тодоров

Поддържаща женска роля
1.Аксения Вричева от Театрално студио ”КласА” при СУ ”Димчо Дебелянов” гр.Белене с ръководител Митко Рупов за ролята на Елена в спектакъла „Сън в лятна нощ” от Уилям Шекспир
2.Лилия Пашова от Младежки театрален състав ”Смехоранчета” при НЧ ”Св.Св.Кирил и Методий -1928” гр.Габрово с ръководител Виктория Петрова за ролята на Марта в спектакъла „Змейова сватба” от Петко Тодоров
3.Мария Иваничкова от Театрална школа ”Котешка къща„ при НЧ
”Св.Св.Онуфрий и Дамаскин Габровски”, гр. Габрово с ръководители Петко Койчев и Димо Димов за ролята на Министъра на нежните чувства в спектакъла „Голият крал” от Евгений Шварц
4.Кристина Кръстева от Театрална школа при ОДК-Кюстендил с ръководител Ани Кръстева за ролята на Фелиция в спектакъла „Съкровището на Силвестър” от А.Вагенщайн
5.Надя Маркова от ДЮТФ ”Смехоран” при НЧ ”Съгласие-Дебелец” с ръководител Събка Илиева за ролята на Стрина Тодорина в спектакъла „Сиромашка радост” по разкази на Елин Пелин
6.Даная Данева от Клуб ”Театър” при ПАГ ”Гео Милев”- Русе с ръководител Венцислав Петков за ролята на Смрадовранката от спектакъла „Онова нещо” от Йордан Радичков

Поддържаща мъжка роля
1.Явор Кондов от Театрално студио „ ЮВЕНЕС” при Център за изкуства, култура и образование – София с ръководител Венета Атанасова за ролята на Професора в спектакъла „Клиника „Щастлив край” от Людмил Станев
2.Алекс Георгиев от Театрална школа при ОДК-Кюстендил с ръководител Ани Кръстева за ролята на Едноокия в спектакъла „Съкровището на Силвестър” от А.Вагенщайн
3.Валентин Петров от Театрална школа ”Котешка къща„ при НЧ
”Св.Св.Онуфрий и Дамаскин Габровски”, гр. Габрово с ръководители Петко Койчев и Димо Димов за ролята на Първи министър в спектакъла „Голият крал” от Евгений Шварц
4.Никола Николов от Театрална група при ПМГ ”Добри Чинтулов”, Сливен с ръководител Веселина Симеонова за ролята на Президента Делбек в спектакъла „Миг преди края” от Ерик – Еманюел Шмит
5.Колектив актьори от Театрално студио ”КласА” при СУ ”Димчо Дебелянов” гр.Белене с ръководител Митко Рупов за ролите на Майсторите в спектакъла „Сън в лятна нощ” от Уилям Шекспир
6.Стефан Георгиев от Театрален състав „Библиотеката” при РБ ”Л.Каравелов”-Русе с ръководител Орлин Дяков за ролята на Сержанта в спектакъла „Няма да платим,няма да платим” от Дарио Фо.

Сподели:

Още новини от деня