дудова

Златната Биляна Дудова и Сезен Белберова от „Юнак – Локо“ с номинации в анкетата „Спортист на годината“ в Русе

Състезателките по свободна борба на „Юнак-Локомотив“ /Русе/ Биляна Дудова и Сезен Белберова бяха номинирани в анкетата на вестник „Утро“ и на община Русе за спортист номер 1 на крайдунавския град.

Десетте най-добри състезатели през сезона ще бъдат определени след гласуване на местните медии.

Награждаването ще се състои в няокой от дните през първата седмица на 2020 година.

Номинации /по азбучен ред/:

– Ангел Русев – вдигане на тежести, клуб „Русе“ – европейски шампион за юноши, вицешампион на европейското първенство за мъже, държавен шампион.
– Анна Мария Дялова – бокс, клуб „Русе“ – бронзов медал от европейското първенство за девойки.
– Биляна Дудова – свободна борба, клуб „Юнак“ – европейска шампионка за жени за трета поредна година, държавна шампионка.
– Габриела Димитрова – бокс, клуб „Русе“ – бронзова медалистка от Европейските игри.
– Даниел Милушев – волейбол, клуб „Дунав“ – играещ треньор,    капитан, състезател с основен принос за доброто предсдтавяне на отбора в елитната лига. 
– Даниела Недева и Александра Гришина – 6 място на двойка каяк 1000 м. на световното първенство за жени в Сегед /Унгария/, 7 пъти републикански шампиони.
– Ивелин Стоянов -джу-джицу, клуб „Динамо“ – балкански шампион в категория до 66 кг, национален шампион /66 кг/, национален вицешампион /73 кг/, национален шампион за мъже /69 кг/.
– Иван Банчев – стрелба с лък, клуб „Джамбо“ – вицешампион на Европейска младежка купа, девети на еврепейското първенство за младежи в зала, дебют на световно първенство за мъже, 17-и на европейско първенство за кадети, държавен шампион за мъже, младежи, кадети. 
– Инна Ефтимава – лека атлетика, клуб „Дунав“- шампионка на турнир „Младост“ /100 метра/, 7-а на Европейските игри, държавна шампионка на 100 и 200 метра, шампионка на турнир „Сагунто“ в Испания и на „Самарско знаме“, трета на Балканиадата, участничка на световно първенство в Доха, шампионка на турнир в Острава, шампионка на България в зала, участие на световно първенство в Доха. 
– Мелек Закифова – бокс, клуб „Локомотив“ – вицеевропейска шампионка за девойки, шампионка на турнир „Балкан“ в Ботевград“ и на „Златна ръкавица“ в Сърбия. 
– Николай Маринов – бокс, клуб „Локомотив“ – вицеевропейски шампион за юноши, втори на турнир „Емил Жечев“, сребърен медалист на турнир в Молдова, трети на турнира „Златна ръкавица“ в Сърбия.
– Радослав Росинов – бокс, клуб „Русе“ – европейски шампион за юноши.
– Севда Асенова – бокс, клуб „Русе“ – пето място на световното първенство за жени.
– Сезен Белберова – свободна борба, клуб „Юнак“ – бронзова медалистка от европейското първенство до 20 години, бронзова медалистгка от европейското за жени до 23 години, бронзова медалистка на световното за състезателки до 20 години.
– Михаела Петкова – лека атлетика, клуб „Дунав“ – 2 пъти републиканска шампионка при жените на копие, трета на балкански игри за жени.
– Симона Симеонова лека атлетика, клуб „Дунав“ – 2 шампионски титли на скок дължина за младежи и девойки под 20 години, 2 вицешампионски титли при жените, балканска шампионка за младежи и девойки под 20 години в Румъния.
– Стилян Гроздев – вдигане на тежести, клуб „Русе“ – вицешампион на европейско първенство за юноши, шампион на международен турнир за мъже „Наим Сюлейманоглу“ в Турция, участник на световно първенство за мъже, държавен шампион.
– Ясна Петрова – спортно ориентиране, клуб „Истрос“ – европейска шамипонка за девойки, с 4 златни медала рв различи дисциплина на балканското първенство.

Сподели:

Още новини от деня