ск триатлон далян плевен

Злато, сребро и бронз за СК Триатлон Далян – Русе на държавното първенство по дуатлон в парк Кайлъка, Плевен

На 28 май 2017 г. в Плевен, местност Кайлъка, се проведе държавно първенство по Дуатлон (бягане, колоездене, бягане), част от календара на Българска Федерация Триатлон, с любезното домакинство на Спортен клуб по триатлон „Б. Доков“ – Плевен.

Русенският Спортен клуб по триатлон „Далян“ взе участие със 16 свои състезатели във почти всички възрастови групи. В нелеките дистанции децата проявиха спортен дух, упоритост и мъжество.

Участници бяха: Никола Великов в нулева възрастова група; Мина Вутова, Николета Ганчева, Дарен Кирилов, Филип Назъров и Павел Димитров в първа група; Илия Стоянов, Преслав Ламбев, Серкан Ибрям, Теодора Братованова, Симеон Ганев и Ивайло Струпчански – втора възрастова група; Хари Назъров във трета група и най-големите: Александър Стойчев, Мартин Панев и Денис Неджмиев в четвърта възрастова група.

Николай Великов (2009) завоюва бронзов медал, въпреки, че е с година по-малък от първите двама, Николета Ганчева (2007) също „изостави“ зад себе си доста по-големи по възраст и грабна среброто, а Дарен Кирилов спечели първото място и стана национален шампион. Прекрасно се представи Павел Димитров, завършил на четвърто място само на една крачка след третия в групата.

В „жертва паднаха“ Теодора Братованова и Серкан Ибрям, които спасявайки живота на две плевенски баби, неправилно пресичащи състезателното трасе, катастрофираха и опитаха вкуса на кайлъшкият асфалт. На Теодора бе дадена първа помощ от медицинският екип с линейката на спортното събитие, а Серкан мъжки се изправи и с болки завърши състезанието, въпреки загубеното време.

Състезателите на Далян се подготвят упорито за състезателния плувен и триатлон сезон, който продължава тази седмица на 4 юни в град Баня, Карловско със другото подразделение на Триатлона – Акватлон (бягане, плуване, бягане), което е втората дисциплина в календара на Федерацията.