Злощастен обрат в Габрово за ФК "Дунав"

Злощастен обрат в Габрово за ФК „Дунав“

Злощастен обрат в Габрово за ФК „Дунав“. Русенци отстъпиха на ФК „Янтра“ с 2:1 (0:1) на стадион „Христо Ботев“. Головете са дело на:

0:1 Мирослав Будинов (32′)

1:1 Велислав Василев (55′)

2:1 Даниел Младенов (86′)

Най-интересното от мача:

12′ Първо положение за Дунав. Денислав Минчев получи центриране по земя от Симеон Вешев и стреля от точката на дузпата, но право във вратаря на Янтра, който изби.

14′ Страхотен удар на Нечипоренко от границата на наказателното поле с мъка избит в корнер от вратаря на домакините.

22′ Жълт картон за Тони Иванов от Янтра, който спря опасна атака на Дунав и фаулира Денислав Минчев.

26′ Страхотен шут на Законов избит от вратаря на Янтра в корнер. Ново положение за Дунав.

32′ Гол на Мирослав Будинов – 0:1.

36′ Страхотен пробив на Денислав Минчев, който стреля по диагонала и вратарят на Янтра спаси втори гол в своята мрежа.

42′ Центриране на Вешев, удар с глава на Будинов и ново спасяване от габровския вратар.

55′ Домакините изравниха с гол на Велислав Василев – 1:1.

56′ Смяна в състава на Дунав. Излиза Денислав Минчев и на негово място Луис Пахама.

59′ Жълт картон за Никола Колев.

62′ Контраатака на домакините. Техен нападател излезе сам срещу Дамянов, но нашият вратар ни спаси от сигурен гол.

64′ Жълт картон за Даниел Гаджев от Янтра.

70′ Смяна в Дунав. На мястото на Станислав Нечипоренко влиза Кристиян Господинов.

80′ Ново страхотно разиграване на Дунав между Джан Хасан, Будинов, Никола Колев, Законов и Пахама завърши с удар на последния, изпуснахме златен шанс.

81′ В ответната атака страхотен пропуск на Янтра и страхотна намеса на Дамян Дамянов, който отново спаси нашите.

85′ Жълт картон за треньора на Янтра Велислав Вуцов.

86′ Гол на Даниел Младенов за Янтра – 2:1.

86′ Смяна в състава на Дунав. Излиза Димитър Законов, а на негово място влиза Никола Тотев.

90′ Жълт картон за Георги Иванов от Дунав.

90+5′ Край на мача. Янтра – Дунав 2:1.