Кадетите до 15 години на ТСК "Русе" първи на държавното отборно първенство по вдигане на тежести

Кадетите до 15 години на ТСК „Русе“ първи на държавното отборно първенство по вдигане на тежести

Време за прочитане: < 1 мин.

Шест медала завоюваха състезателите на Тежкоатлетически спортен клуб – Русе на започналото вчера в Асеновград държавно отборно първенство по вдигане на тежести. Кадетите до 15 години се класираха на първо място в отборната надпревара. В индивидуалното представяне младежите водени от треньорите Кръстина и Радослав Атанасови, и Калоян Мицев се представиха блестящо. Със сребро се окичиха Джан Зарков (категория до 49 кг), Габриел Георгиев (категория до 55 кг) и Ивайло Серафимов (категория до 67 кг). На трето място се класираха Бен Стилянов (категория до 49 кг) и Мартин Пенчев (категория до 67 кг). При момичетата единствената представителка на ТСК – Русе – Руслана Атанасова се класира  на второ място в категория до 40 кг.

В първия състезателен ден  – 9 март, на подиума излязоха децата, като сред тях имаше представители на Ученическата спортна школа в Русе, Спортно училище „Майор Атанас Узунов“, Средно училище „Васил Левски“ и Основните училища „Алеко Константинов“ и „Олимпи Панов“.

Утре надпреварата продължава, като на състезателния подиум ще излязат кадетите и кадетките до 17 години.