В Русе тази сутрин бе открито двадесет и третото издание на ученическия театрален фестивал "Климент Михайлов"

Клуб „Театър“ при ПАГ „Гео Милев“ с голямата награда от двадесет и третото издание на ученическия театрален фестивал „Климент Михайлов“

На 30 юни 2019 година приключи XXIII-тия национален ученически театрален фестивал „Климент Михайлов“ в град Русе. От 22 до 30 юни включително, 27 театрални трупи от цялата страна се явиха пред русенската публика и бяха оценени от жури в състав: председател – Крум Гергицов – театровед и членове Росица Миновска-Деведжиева – режисьор

и Жени Лечева – актриса.

След приключване на фестивалния ден, журито се събра, обсъди и класира за награди следните колективи и индивидуални участници, както следва:

I ВЪЗРАСТОВА ГРУПА

КОЛЕКТИВИ

Специална награда на журито – Театрална трупа „Самодейни таланти“

при НЧ „Климент Охридски“ – гр. Стара Загора за спектакъла „Ян Бибиян“

по Елин Пелин, режисьор Стефан Борисов

Първа награда – ДТР „Сладурите“ при ОбДЦКИ – Русе за спектакъла „Родни картинки“ по Чудомир, режисьор Ралица Константинова

Втора награда – Работилница за театър „Мармалад“ за спектакъла „21 далматинци“ по Доуди Смит, режисьор Евгения Явашева

Трета награда – Театрална трупа „Библиотеката“ при РБ „Л.Каравелов“- Русе за спектакъла „Приказка от грешки“ на Орлин Дяков, режисьор Петя Венелинова

Поощрения – за спектаклите:

– Детска театрална школа „Патиланци“ при ДКТ- Русе за спектакъла „От ръка на ръка“, автор и режисьор Деница Дончева

– Театрално студио „Маска“ при ОМД Русе за спектакъла „Приказки всички обичаме ние“ по идея на Мина Маринова и детски автори, режисьор Мина Маринова

– Малък учебен театър „Зад стената“ при СУ „Никола Й.Вапцаров“- гр.Петрич за спектакъла „Неродена мома“ по Ран Босилек, режисьор Елена Стоянова

– Театър на руски език „Карусель“ при СУЕЕ „Св.Константин Кирил Философ“ – Русе „Тук няма място за тъга“, режисьор Любов Арабаджиева

I ВЪЗРАСТОВА ГРУПА – ИНДИВИДУАЛНИ

НАГРАДИ ЗА ГЛАВНА ЖЕНСКА И МЪЖКА РОЛЯ

1.Ивет Пенчева-Русе, за ролите й в спектакъла „Приказки всички обичаме ние“

2. Ивана Гайдарова – Пловдив, за ролята на Боцман н „Неспящата красавица“

3. Карина Ковачева – Русе ,за ролята на вирус от спектакъла „От ръка на ръка“

4. Мелек Ерен – Пловдив, за ролята на Капитан на Пиратите от „Неспящата красавица“

5. Пенчо Ганчев – Стара Загора, за ролята на Фют от „Ян Бибиян“

6. Даниел Христов – Русе,за ролята на Дани „От приказки всички обичаме ние“

7. Марчело Петров – Русе, за ролята на Микроб от спектакъла „От ръка на ръка“

8. Калоян Чорбаджиев – Русе ,за ролите в спектакъла „Приказка от грешки“

9. Ейдриан Атанасов – Стара Загора, за ролята на Ян Бибиян от спектакъла

„Ян Бибиян“

НАГРАДИ ЗА ПОДДЪРЖАЩА ЖЕНСКА И МЪЖКА РОЛЯ

1. Габриела Стойкова – Петрич, за ролята на Ангел от спектакъла „Неродена мома”

2. Никол Бабалеева – Петрич, за ролята на Магьосница от „Неродена мома“

3. Джулия Любомирова – Русе за ролята й на Зелената тъга от „ Няма място за тъга“

4. Виктория Ванева – Русе, за ролята и на Пък от „Сън в лятна нощ“

5. Сиана Станчева – Стара Загора,за ролята на Разказвач „Ян Бибиян“

6. Теодор Теодоров – Стара Загора ,за ролята му на Пък в „Сън в лятна нощ“

7. Александър Костов – Пловдив, за ролята на Котарака в чизми от „Неспящата красавица“

8. Ивайло Колев – Горна Оряховица, за ролята на Последното дете от „Ваше въображение“

9. Станимир Чолаков – Русе, за ролята на Оберон от „Сън в лятна нощ“

II ВЪЗРАСТОВА ГРУПА

КОЛЕКТИВНИ

Първа награда – Театрално студио от10 в клас при НУИ „Проф. В. Стоянов“ – Русе за спектакъла „Меко казано“, режисьор Любомир Кънев

Втора награда – Експериментална театрална трупа „Пламтящите“ при ПМГ „Акад. Сергей Корольов „ – Благоевград за спектакъла „Началото на края“от Себастиен Тиери, режисьор Павлин Славов

Трета награда – Театрално студио „Славей“ при НЧ „Пробуда – 1909“ – Ямбол, за спектакъла „Графити“ от Лора Лазар, режисьор Драгомира Бодурова

ПООЩРЕНИЯ

1. Младежко театрално студио „Движение“ при НЧ „Св. Климент Охридски – 1858“ – Стара Загора, за спектакъла „Сън в лятна нощ“ от Уилям Шекспир, режисьор Светла Тодорова

2 .Театрална формация „Експеримент“ при ПГИЧЕ – Плевен за спектакъла „Генерална репетиция“ по текстове на световни автори,

режисьор Ангелина Маркова

– Грамота за изпълнителите на трите джуджета от спектакъл „Генерална репетиция“

3. Младежко театрално студио „Развитие“при НЧ „Развитие – 1870“- Севлиево за спектакъла „Най-чудното чудо“ от Стефан Цанев, режисьор Никола Узунов

4. Театрална трупа „Будител“ при СУ „Г.С.Раковски“ – Котел,за спектакъла „Тайната вечеря на дякона Левски“, режисьор Таня Косева

5. ДЮФТ „Смехоран“- юноши при НЧ“Съгласие- Дебелец“ – гр. Дебелец

за спектакъла „Нашенци“ по Чудомир, режисьор Събка Илиева

6. Театрално студио „КласА“ при СУ „Димчо Дебелянов“ – Белене за спектакъла „Момо“ от Михаел Енде, режисьор Митко Рупов

7. Младежки театър „Алтернатива“ при НЧ „Напредък – 1869“ – Горна Оряховица, за спектакъла „Ваше въображение“ от Албена Димова

Поощрение за Сфия Дарелова гр. Варна, за моноспектакъла „Многоликата любов“

II ВЪЗРАСТОВА ГРУПА НАГРАДИ ЗА ГЛАВНА МЪЖКА И ЖЕНСКА РОЛЯ

1. Атена Реджебова – Русе за ролите й в спектаклите „Предложение“ по Чехов и „Сън в лятна нощ“ на Шекспир

2. Калина Стоименова – Благоевград за ролята на Беатрис от спектакъла „Влиянието на гама лъчите на лунните невени“ на Пол Зиндел

3. Соня Цонева – Севлиево за ролята на вожда „У“ от „Най-чудното чудо“ на Стефан Цанев

4. София Босилкова – Белене за ролята й в спектакъла „Момо“ на Михаил Енде

5. Никол Димитрова – Русе за ролята на Хермия от „Сън в лятна нощ“ Шекспир

6. Стефан Георгиев за ролята на Ломов от „Предложение“ от Чехов

7. Антон Велев – Благоевград за ролята на Евре от „Началото на края“ от Себастиен Тиери

8. Симеон Добромиров – Русе за ролята на Алцест от „Мизантроп“ на Молиер

9. Явор Кондов – София за ролята на Станарел от „Дон Жуан“ на Молиер

10. Виктор Георгиев – София за ролята на Дон Жуан от „Дон Жуан“ на Молиер

ПОДДЪРЖАЩА ЖЕНСКА И МЪЖКА РОЛЯ

1. Илона Мишева – София за ролята на Шарлота от „Дон Жуан“ на Молиер

2. Мария Георгиева – Русе за ролята на Арсиноя от „Мизантроп“ на Молиер

3. Пламена Раднева – Дебелец за ролята на Чопанката от спектъкъла „Нашенци“по Чудомир

4. Симона Резашка – Плевен за ролите и в спектакъла „Генерална репетиця“ по световни автори

5. Александра Петрова – Плевен, за ролите и в спектакъла „Генерална репетиция“

6. Слав Монев – Русе, за ролята на Оронт от „Мизантроп“ от Молиер

7. Христо Генов – Плевен, за ролите на „Китариста и Стареца“ от „Генерална репетиция“

8. Венцислав Стоянов – Котел, за ролята на Атанас Попхинов от „Тайната вечеря на дякона Левски“

9. Светломир Петров – Стара Загора за ролята му на Кросното от „Сън лятна нощ“ от Шескпир

10. Росен Красимиров – Ямбол за ролята му на Бушона от Графити на Лора Лазар

СПЕЦИАЛНАТА НАГРАДА НА ЖУРИТО ОТИВА ПРИ:

1. Театрално студио „Смехурко“ при Център за изкуство култура и образование“София“ – филиал Банкя за спектакъла на „Ненапразните усилия на любовта“ по Шекспир, режисьор Цвете Лазарова

ГОЛЯМАТА НАГРАДА НА ФЕСТИВАЛА НА ИМЕТО НА „КЛИМЕНТ МИХАЙЛОВ“ СЕ ПРИСЪЖДА НА :

1. Клуб „Театър“ при ПАГ „Гео Милев“ – Русе за спектакъла „Бивалици небивалици“ по П. Р. Славейков, режисьор Венцислав Петков

Генерален спонсор на фестивала е ЛАЙЪНС КЛУБ – СЕКСАГИНТА ПРИСТА – РУСЕ, с подкрепата на „Общински пазари“ ЕООД – Русе, книжарници „Хеликон“ и „Хермес

Сподели:

Още новини от деня