Кристофър Марчев от СК "Цунами" - Русе спечели европейската купа по кик - бокс

Кристофър Марчев от СК „Цунами“ – Русе спечели европейската купа по кик – бокс

Кристофър Марчев от СК „Цунами“ – Русе спечели европейската купа по кик – бокс. След две безапелационни победи русенецът спечели европейската купа в стил кик – лайт контакт, а в лайт контакт спечели сребърен медал. /снимка – личен архив/

Българското домакинство на европейската купа по кикбокс „Top Ten“ стартира в четвъртък (18.04) и приключи в неделя (21.04). Европейската купа по кикбокс се проведе в зала „Колодрум“ в град Пловдив, а организатори на събитието бяха спортните клубове „Стар тийм“ от гр. София и „Бултрас“ от гр. Пловдив, съвместно с Българска Конфедерация по кик – бокс и муай тай.

Това е последната европейска купа за тази година от общо четири включени в календара на Световната федерация по кикбокс „WAKO“.

1953 бяха подадените заявки за участие в Пловдив от 110 клуба и 21 държави. Срещите се играха на 8 татмита и 2 ринга. Страната ни бе представена от 710 кикбоксьори във всички възрасти, категории и стилове.

Състезанието стартира в петък от 10.00 ч. с квалификации, а официалното откриване бе в събота по време на полуфиналите.