община русе

Културна програма на Община Русе за октомври

КОНЦЕРТИ • СПЕКТАКЛИ • СЪБИТИЯ

    ОБЩИНА РУСЕ
ЕСЕНЕН САЛОН НА ИЗКУСТВАТА И КУЛТУРАТА РУСЕ 2020
1 – 15.10. Дом Канети МД „Елиас Канети“ – Русе 13. Литературен фестивал Възможни светове
1. четвъртък 19:00 ч. з. ЕвропаИздателство Елм, Община Русе Есенна привечер – от Бетовен до Владигеров Мария-Десислава Стойчева пиано
2 – 13.10. Доходно здание фоайеЛеонардо – Благородният гений Изложба по случай 500 години от смъртта на Леонардо да Винчи
9 – 11.10. Доходно здание   11. неделя 18:00 ч., пред Доходно зданиеОбщина Русе, ОМД – Русе 24. Международен конкурс за млади изпълнители на българска популярна песен Северно сияние
  Концертна програма  на лауреатите от конкурса
15.10. – 4.11. Изложбена зала Борисова 3960 години  НУИ „Проф. В. Стоянов“- Русе и следи оставАт, и следи оставЯт…
15 – 31.10., фоайе Доходно зданиеНиколай Караджов изложба живопис
20. вторник 19:00 ч., ДЗ Билети – каса ОпераКонцерт Минчо Минчев цигулка Людмил Ангелов пиано
20.10. – 10.11.,18 ч Изложбена зала Борисова 39Дистанция –изложба на Николай Бузов живопис
28 – 29.10.  Министерство на културата, РИМ – Русе, Община Русе Панаир на музейните изложби
30.10. – 1.11. Военен клуб – РусеИА ФНПД, Военен клуб – Русе, Министерство на отбраната  Община Русе 3. МФ на поетичния театър Борба и обич
31. събота 11:00 ч. з. ЕвропаОбщина Русе, ОбДЦКИ – Русе XIII Национален конкурс за литература и журналистика Стоян Михайловски Концерт и церемония по награждаване на отличените участници
  ОБЩИНСКИ МЛАДЕЖКИ ДОМ  
24. събота   16:00 ч. ул. Александровска   16:30 ч. пред Община РусеОбщина Русе, ОМД – Русе 5. Международен фестивал Северина   Дефилеот Халите до пл. Свобода
  Фестивална програма
31. събота, 18 ч. з. Филхармония 01. неделя,11 ч. з. ЕвропаОМД – Русе, Община Русе 9. Национална хорова среща Св. Георги Победоносец  
ОБЩИНСКИ ДЕТСКИ ЦЕНТЪР ЗА КУЛТУРА И ИЗКУСТВО
2. петък, 18:00 ч. пред Доходно зданиеКонцерт на Детски хор Дунавски вълни
3. събота, 17 ч. пред Община РусеКонцерт на формациите на Общински детски център за култура и изкуство
5. понеделник 18:00 ч., пред Доходно зданиеКонцерт на Тамбурашки оркестър Русе Детска вокална група Слънце   Солисти: Мариана Цветкова и Владимир Маринов
  РЕГИОНАЛНА БИБЛИОТЕКА „Л. КАРАВЕЛОВ”
2. петък, 18:00 ч. Гал. Библиотека  Белин Моллов – изложба живопис
7. сряда, 18 ч. пл. Ал. Батенберг  Нощ на литературата  
8. четвъртък, 18 ч Гал. БиблиотекаКлуб „Здраве“: Gate V`Allure Презентация на билкови екстракти и продукти
14. сряда, 17:30 ч. Гал. БиблиотекаБългария по трудния път към демокрация 1989 – 1997 Фанна Коларова представя книгата на Стоян Райчевски
15.четвъртък, 18ч. Гал. БиблиотекаПриродата –изложба живописна Матей Матеев и представяне на книгата му „По отвеси и траверси“
20. вторник, 18 ч. з. ЗаседателнаСреща на акад. Антон Дончев с русенските читатели по случай 90 години от рождението на писателя
22. четвъртък, 18ч з. ЗаседателнаПредставяне на книгата Add to Cat на Академия за електронна търговия
28. сряда, 18:00 ч. з. ИзкуствоИмпресии на паметта –Никола Бенин представя новата книга на Хачик Лебикян
  ДРАМАТИЧЕН ТЕАТЪР „САВА ОГНЯНОВ“
ГОЛЯМА ЗАЛА „ПРОФ. МЛАДЕН КИСЕЛОВ”
1 и 4.10. 19:00 ч. премиераСуматоха по Йордан Радичков Режисьор Николай Урумов Участват: А. Блатечки, В. Петков Й. Кънев, К. Станев, Л. Кънев К. Ненков, К. Берков М. Димитров и П. Венелинова
6. вторник 19:00 ч.Двама съвсем голи мъже от Себастиан Тиери Участват: М. Билалов, Й. Кънев, П. Венелинова и К. Ценкова
8. четвъртък 19:00 ч.Когато индийците ни купят отСебастиан Тиери Режисьор Орлин Дяков Сценография и костюми Виолета Радкова Участват: М. Билалов, Н. Урумов Т. Цветкова, Р. Константинова, К. Ненков
19. понеделник 19:00 ч.Изненадата – автор Надежда Птушкина Режисьор Орлин Дяков
Участват: М. Сапунджиева, Ф. Аврамов, Т. Цветкова Т. Тончева
27. вторник 19:00 ч.ДКТ „Константин Величков“ – Пазарджик Тест  – автор Елин Рахнев Режисьор Лиза Шопова
Участват: Христо Шопов и Асен Мутафчиев
  КАМЕРНА ЗАЛА „СЛАВИ ШКАРОВ”
7 и 13.10. 19:00 ч.  LOVID-19 по пиесата на Анна Бужинска Най-много самоубийства стават в неделя Режисьор и сценограф Евгения Явашева Участват: Ивайло Спасимиров и Кристиана Ценкова
НАЦИОНАЛЕН КОНКУРС ЗА МЛАД ТЕАТРАЛЕН РЕЖИСЬОР СЛАВИ ШКАРОВ С подкрепата наОбщина Русе и Русе – град на свободния дух
28. сряда 19:00 ч. Голяма сцена Доходно зданиеДКТ „Ив. Димов“ – Хасково Януари от Йордан Радичков Режисьор Дамян Тенев Сценография Радостина Тодорова Музика Георги Георгиев Участват: Я. Бахаров, П. Венелинов, П. Влайков Д. Атанасов, Е. Костадинов, П. Петков, Д. Димитров
29. четвъртък 19:00 ч. Камера залаGAME OVER Авторски моноспектакъл на Ованес Торосян
30. петък 19:00 ч. Голяма сцена Доходно зданиеДраматичен театър – Търговище Една крачка до предела от Игор Бауерзима Режисьор Денислав Янев Сценограф Галина Абаджимаринова Хореограф Неделя Ганчева Участват: Ивона Маврова и Явор Гаджев
31. събота, 19 ч. Камерна зала премиера на Миналогодишния победител в конкурсаРожден ден от Харолд Пинтър Режисьор Веселин Петров Сценография и костюми Михаела Добрева Музика Георги Атанасов Участват: И. Спасимиров, К. Хабил, К. Станев К. Ненков, К. Ценкова и М. Крумова Закриване и награждаване на изданието за 2020 г.
  държавна опера – русе    
7. сряда 13:00 ч. з. ФилхармонияОгнивото  опера за деца По приказката на Ханс Кристиян Андерсен Постановка Илия Деведжиев Музика Милен Апостолов Диригент Свилен Димитров Русенска детска опера и оркестър на Държавна опера – Русе
  8. четвъртък 19:00 ч. з. ФилхармонияШедьоври на камерната музика от XX век Светът от вчера Камерен концерт на Карневале Ансамбъл В програмата:К. Дебюси, Г. Холст, М. Равел, А. Веберн Е. Вила-Лобос, С. Прокофиев, Джан Карло Меноти
12. понеделник 19:00 ч. Доходно зданиеЛебедово езеро балет от П. И. Чайковски Хореография Мариус Петипа и Лев Иванов Постановка и режисура Румен Рашев Солисти и кордебалет на Държавна опера – Русе  
14. сряда 19:00 ч. Доходно зданиеРиголето опера от Дж. Верди Диригент Владимир Бошнаков Постановка Павел Герджиков Режисьор Аделаида Якимова-Фурнаджиева Солисти, оркестър, хор и балет на Държавна опера – Русе
19. понеделник 19:00 ч. з. ФилхармонияКабаре – мюзикъл от Джон Кандер Постановка Борис Панкин Диригент Страцимир Павлов Солисти, оркестър, хор и балет на Държавна опера – Русе
23. петък 19:00 ч. Доходно здание премиераСевилският бръснар опера от Дж. Росини Диригенти Димитър Косев и Франсоа-Роберто Джиролами Режисьор Орлин Анастасов Солисти, хор и оркестър на Държавна опера – Русе  
26. понеделник 19:00 ч. з. Филхармония премиераСевилският бръснар опера от Дж. Росини Диригенти Димитър Косев и Франсоа-Роберто Джиролами Режисьор Орлин Анастасов Солисти, хор и  оркестър на Държавна опера – Русе  
30. петък 19:00 ч. з. ФилхармонияБезсмъртна любима – музикално-поетична вечер 250 години от рождението на Л. В. Бетовен Постановка Аделаида Якимова-Фурнаджиева С участието на:А. Николова, Б. Петрова, В. Ботева З. Саралиев, Е. Евтимова, М. Бонева Е. Баджакова-Младенова, П. Стоянова В програмата: Творби на Лудвиг Ван Бетовен
    ДЪРЖАВЕН КУКЛЕН ТЕАТЪР  
1. четвъртък 19:00 ч.  Криворазбраната цивилизация по Добри Войников Режисура Валентин Владимиров – Валяка Участват: Галена Копанкова, Кремена Станева Силвия Нейкова, Йоланда Димова, Любен Русенски Мартин Маринов, Мартин Пашов и Хубен Нурев Подходящ за деца над 10 год. Семеен театър
4. неделя 11:00 ч.Мечо Пух по Алън Милн Драматизация и режисура Валентин Владимиров Участват: Кремена Станева и Хубен Нурев Подходящ за деца над 3 год.
8. четвъртък 19:00 ч.  Пинокио по Карло Колоди Драматизация проф. Славчо Маленов Режисура Тодор Вълов Музика Пламен Мирчев – Мирона Участват: Светлина Станчева, Ивета Маринова Мартин Пашов, Димитър Пишев и Мартин Маринов Семеен театър за деца над 6 г. и възрастни
11. неделя 11:00 ч.Мравчо и голямото море от Живка Донева и Тодор Вълов Постановка Тодор Вълов  Участват: Ивета Маринова, Светлина Станчева Теменуга Хараланова и Хубен Нурев Подходящ за най-малките
18. неделя 11:00 ч.Вълкът и седемте козлета по Братя Грим Драматизация и режисура Мая и Митко Димитрови Участват: Димитър Пишев, Ивета Маринова Мартин Пашов, Светлина Станчева Подходящ за най-малките
22. четвъртък 19:00 ч.Театър Кредо с подкрепата на Министерство на културата по програма „Разпространение на готови театрални спектакли“ 2020 Каквото направи дядо, все е хубаво по Х. К. Андерсен Режисура Нина Димитрова СценарийНина Димитрова и Юрий Дачев Сценография и костюми: Нина Димитроваи Васил Василев – Зуек Участват: Нина Димитрова и Димитър Несторов Подходящ за възрастни и деца над 10 год. Семеен театър
25. неделя 11:00 ч.От глупав по-глупав по Елин Пелин Режисура Валентин Владимиров – Валяка Музика Станимир Иванов Сценография Сийка Моллова Участват: Кремена Станева, Хубен Нурев и Любен Русенски За деца над 4 год.
  РЕГИОНАЛЕН ИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ
Исторически музей, пл. Ал. Батенберг №3 (без почивен ден) 8. четвъртък, 17:00 ч., Лапидариум Международна нощ на прилепите   15. четвъртък, 18:00 ч., з. Русе Архитектурното наследство на Дунавските страни откриване на изложба
Екомузей с аквариум 5. понеделник,18:00 ч., (вход свободен) Природа в риск – откриване на изложба Интерактивна образователна изложба в подкрепа на Световната конвенция за международна търговия с редки и застрашени видове растения и животни.   постоянни експозиции Работно време: 9:30 – 18:00 ч. (без почивен ден)
Музей на градския бит (ул. „Фердинанд” 39) В света на модерността Работно време: 9:00 – 17:30 ч. (без почивен ден)
Къща-музей „Баба Тонка” (ул. „Баба Тонка” 40) постоянна експозиция Работно време: 9:30 – 18:00 ч. Почивни дни: неделя и понеделник
Къща-музей „Захари Стоянов” (бул. „Придунавски” 12) постоянна експозиция Работно време от вторник до събота: 9 – 17:30 ч. (без почивен ден)
Експозиция на открито Римска крепост „Сексагинта Приста” музейна зала „Археологически проучвания 2005–2012“  Работно време от вторник до събота: 9:00 – 17:30 ч. Почивни дни: неделя и понеделник
Археологически резервати: Ивановски скални църкви и Средновековен град Червен Работно време: 9:00 – 18:00 ч.(без почивен ден)

Община Русе не носи отговорност за промени в предварителната

програма на културните институти.

Сподели:

Още новини от деня