Биляна Дудова с приза за най-добра състезателка на „Дан Колов - Никола Петров“

Куп национали от СКБ „Юнак – Локомотив“ – Русе излизат днес във Варшава на европейското по свободна борба

Време за прочитане: 2 мин.

Състезателката на „Юнак-Локомотив“ /Русе/ Биляна Дудова и голямата й съперничка у нас Евелина Николова бяха записани като участнички на започващото днес във Варшава европейско първенство по свободна борба за жени и мъже. Евелина ще се бори в категория до 57 килограма. Станалата наскоро убедителна шампионка на „Дан Колов“ Дудова ще излезе на 59.  Биляна има зад гърба си вече четири европейски титли.

„Юнак- Локомотив“ ще е с още три представителки на тепиха в полската столица –  Юлияна Янева /категория до 72 килограма/, Мария Оряшкова /76/, Сезен Белберова /55/. Водачи на жените ще са старшията Петър Касабов, Стоян Петков и Серафим Бързаков.

Националите на „Юнак-Локо“ при мъжете са Георги Вангелов /61 килограма/, Мирослав Киров /74/, Ахмед Магамаев /92/ и Ахмед Батаев /97/.

Магамаев и Батаев ще пристигнат във Варшава от Русия, където водеха подготовка в последно време.
Старши треньор на националния отбор по свободна борба за мъже е наставникът на „Юнак“ Валентин Ангелов.

СВОБОДЕН СТИЛ     

57 кг    Микяй Наим    „Димитровград“, Димитровград
61 кг    Георги Вангелов    „Юнак-Локомотив“, Русе
65 кг    Рухан Расим    „Крепост“, Стремци
74 кг    Мирослав Киров    „Юнак-Локомотив“, Русе
79 кг    Октай Хасан    „Армеец-ЦСКА“, София
86 кг    Джемал Али    „Армеец-ЦСКА“, София
92 кг    Ахмед Магамаев    „Юнак-Локомотив“, Русе
97 кг    Ахмед Батаев    „Юнак-Локомотив“, Русе
125 кг    Ислам Адизов    „Димитровград“,

ЖЕНИ /СВОБОДНА БОРБА/   

50 кг    Миглена Селишка    „Левски“, София
55 кг    Сезен Белберова    „Юнак-Локомотив“, Русе
57 кг    Евелина Николова    „Ангел Гочев“, Созопол
59 кг    Биляна Дудова    „Юнак-Локомотив“, Русе
65 кг    София Георгиева    „Левски“, София
72 кг    Юлияна Янева    „Юнак-Локомотив“, Русе
76 кг    Мария Оряшкова    „Юнак-Локомотив“, Русе

ПРОГРАМАТА

Понеделник, 19 април
12,30-16,30 ч, мъже – свободна борба: Микяй Наим (57), Рухан Расим (65), Октай Хасан (79), Ахмед Батаев (97)
18,15-18,45 ч откриване
19-20,30 ч полуфинали

Вторник, 21 април
12,30 – 16,30 ч, мъже – свободен стил: Георги Вангелов (61), Мирослав Киров (74), Джемал Али (86), Ахмед Магамаев (92), Исмаил Адизов (125)
12,30 – 16,30 ч репешажи
17,45-18,45 ч полуфиналите
19-22 ч финали

Сряда, 22 април
12,30-15 ч, жени: Миглена Селишка (50), Сезен Белберова (55), Биляна Дудова (59), Мария Оряшкова (76)
12,30-15 ч репешажи
17,45-18,45 полуфинали
19-22 ч финали

Четвъртък, 23 април:
12,30-15 часа, жени: Евелина Николова (57), София Георгиева (65), Юлияна Янева (72)
12,30-15 часа: репешажи
17,45-18,45 ч: полуфинали
19-22 часа: финали

Сподели:

Още новини от деня