Малшанс преследва „железничарите“ във втората контрола

Локомотив (Русе) загуби с 1:4 от Академик (Свищов) във втората си контролна среща от лятната подготовка за новия сезон в Трета лига. Крайният резултат, макар да изглежда категоричен, е несправедлив за „железничарите“ с оглед на вложеното старание и създадените положения.

Въпреки ранния час, сутрешният мач премина при адска жега, а термометърът показваше 32 градуса на сянка.

Локо (Русе) - Академик (Свищов)

Локомотив (Русе) – Академик (Свищов) 1:4 (0:3) – приятелска среща, играна на 15 юли 2023 г.

Гостите от Свищов, които досега бяха сред средняците в Северозападната Трета лига, през новия сезон ще преследват влизане във Втора лига. Това обяви техният старши треньор Радостин Александров пред местната преса преди дни. Национал на Палестина, играчи от Ботев (Пловдив) и ЦСКА 1948, млад вратар от Лудогорец (Разград) са сред лятната селекция на „студентите“.

Срещу очевидно амбициозния си съперник „железничарите“ не започнаха по най-добрия начин. Още в първата минута след неразбирателство между защитата и вратаря Иванов „Академик“ поведе в резултата чрез Момчил Емилев – 0:1.

След гола „студентите“ наложиха плътна преса, на което локомотивци отговориха с опасни контраатаки, имаше и никак не лоши положения пред вратата на гостите, но за техен късмет гол не падна.

След първите петнайсетина минути футболистите на Локо (Русе) със задружни усилия възстановиха равновесието на терена, успяха да организират и добри атаки. Изравняването на резултата обаче така и не се случи, докато свищовлии имаха щастието да добавят два нови гола на своята сметка.

Отново централният нападател на „Академик“ Емилев, а след него и Кристиян Иванов, се разписаха за 0:3 преди почивката, възползвайки се от грешки в отбраната на „Локомотив“.

През второ полувреме „железничарите“ отново демонстрираха силна игра в атака. Много добри слизания по левия фланг направи Ивайло Иванов, положения за гол се откриха пред Бисер Георгиев и Дани Братоев.

След доста добри възможности от игрови ситуации, „червено-черните“ успяха най-сетне да намалят резултата при едно статично положение. В 67-ата минута от пряк свободен удар Мирослав Георгиев прати топката в сглобката на вратата на „Академик“, тя се отби и попадна у капитана Парашкевов, за когото не бе проблем да вкара за 1:3.

В 87-ата минута Калоян Митев със силен удар вкара четвъртия гол за гостите от Свищов. Крайният резултат 1:4, колкото и да изглежда донякъде несправедлив с оглед показаното на терена, идва да напомни на „железничарите“, че имат още върху какво да работят до началото на сезона в Североизточната Трета лига.

Интересното е, че в този мач Локомотив (Русе) бе воден от двамата си помощник-треньори Драгош Фирцулеску (от страничната линия) и Живко Парашкевов (от терена). След края на срещата старши треньорът Касабов даде своята оценка:

Свилен Касабов

Стана полезна контрола, в която имахме 18 положения за отбелязване на гол, от които 6 очи в очи с вратаря на съперника. Очевидно късметът не беше на наша страна през целия мач. Важното е, че всички футболисти показаха желание и старание, а отборът загатна за висок потенциал, който се надяваме да се разгърне в предстоящите мачове“, сподели старши треньорът на Локо (Русе) Свилен Касабов.

Все още не е уточнен следващият съперник на „железничарите“ в поредицата от летни контроли. Щабът предвижда отборът да направи проверка на 22 юли, неделя.

Срещу „Академик“ за „Локомотив“ започнаха: Преслав Иванов, Мартин Ангелов, Живко Дончев, Мартин М. Иванов, Ивайло Иванов, Живко Парашкевов /капитан/, Мирослав Георгиев, Симеон Дочев, Виктор Тодоров, Дани Братоев, Бисер Георгиев. По-късно в игра влязоха още: Даниел Венков, Добромир Иванов, Даниел Митев, Благовест Койнов.

Локомотив (Русе) – Академик (Свищов) 1:4 (0:3) – приятелска среща, играна на 15 юли 2023 г. Стартовият състав на „железничарите“: прави /от ляво на дясно/ Преслав Иванов, Бисер Георгиев, Мартин Миленов Иванов, Живко Парашкевов /капитан/, Ивайло Иванов, Дани Братоев; приклекнали /от ляво на дясно/: Мартин Ангелов, Живко Дончев, Виктор Тодоров, Симеон Дочев, Мирослав Георгиев.

Локомотив (Русе) – Академик (Свищов) 1:4 (0:3) – приятелска среща, играна на 15 юли 2023 г. Резервната скамейка на „железничарите“: /от ляво на дясно/ Даниел Венков, Даниел Митев, Велизар Панев (вратар), Преслав Великов, Добромир Иванов, Благовест Койнов, Борислав Димитров.