Николай Маринов от СКБ "Локомотив" - Русе е шампион на държавното по бокс за мъже

Николай Маринов от СКБ „Локомотив“ – Русе е шампион на държавното по бокс за мъже

Време за прочитане: < 1 мин.

При сериозен интерес и с много интересни двубои вчера завърши държавното първенство по бокс за мъже. Турнирът се проведе в залата на клуб „Ботев“ в Пловдив, като участие взеха представители на 38 отбора от цялата страна. С най-много шампиони завършиха от ЦСКА. Трима боксьори от тима на „червените“ достигнаха до титли в първенството. В категория до 63.5 килограма Кирил Русинов победи на финала Божидар Джуров от „Левски“ София. При 67-килограмовите Венсан Киркоров надделя над Йордан Енчев от „Победа“ Бургас, а в категория до 80 кг. Кристиян Николов се наложи над Марио Митев от „Лаута“ .С по две титли се отличиха представителите на „Червен Бряг“ и БВС. А с по един шампион завършиха от „Арда“, „Ямбол“, „Левски“ София, „Локомотив“ Русе, „Ивайло“ Велико Търново и „Самоков“.

В категория 57 кг. шампион е Николай Маринов от СКБ „Локомотив“ – Русе.