В периода 9 – 11 юни БМЧК – Русе организира изнесено обучение в с. Писанец на тема: „Превенция на насилието в училищна и домашна среда“. То е осъществено с финансиране по Програма за развитие на иновации и добри практики по приоритетни дейности на БМЧК. Събитието предизвика интереса на общо 11 момичета и момчета на възраст 15-19 години, учащи в шест от гимназиите в града.
Ефективна комуникация, самочувствие, емоционална интелигентност, разпознаване знаците на насилие и правилната реакция в случай на агресия бяха част от темите, засегнати на Академията. Лектори бяха доброволци и специалисти от Български младежки Червен кръст– Русе, Сороптимист клуб Русе и GLOW Academy.
След вече успешно преминатото обучение участниците имат възможността с подкрепата на ментори да участват в организирането и осъществяването на дейности, свързани с темата за насилието.