Отборът на Витоша Бистрица спечели Купата на Аматьорската футболна лига в България

Отборът на Витоша Бистрица спечели Купата на Аматьорската футболна лига (АФЛ) в България. В мача за трофея бистричани победиха Дунав Русе с 1:0. Мачът се игра във Велико Търново. Георги Амзин вкара с глава единствения гол в срещата в 33-ата минута, след центриране на Мартин Станкев от фаул. Това е втори трофей в историята на Витоша от 2012 година насам. Освен Купата, победителите прибират и 20 хиляди лева от наградния фонд, осигурен от АФЛ. 5000 лева взимат играчите на Дунав. Преди гола на Амзин, Станкев можеше да вкара за Витоша, но уцели гредата в десетата минута. Второто полувреме премина с превъзходство на русенци, които пропуснаха две добри възможности.