Дунав жени баскетбол

Отборът на СКБ „Дунав – Русе – 2016“ отстъпи като домакин на БК „Шоутайм“

Отборът на Дунав 2016 Русе отстъпи като домакин на Шоутайм със 45:51 (13:12, 8:13, 12:20, 12:6) и допусна десето поражение от десетте си двубоя от началото на сезона, като все още няма победа. За състава на Шоутайм успехът бе четвърти от 12 срещи.

Двата тима направиха сравнително равностойно първо полувреме, което завърши с аванс от 25:21 за гостите от Варна. В третите 10 минути баскетболистките на Шоутайм наложиха превъзходство и увеличиха преднината си до 45:33, като до края на изпуснаха водачеството.

Адриана Балтанова се отличи с 24 точки, 5 борби и 2 асистенции за Шоутайм, а за Дунав 2016 Зорница Герасимова завърши с 16 точки и 5 борби.

В следващите си мачове за Рилски спортист предстои гостуване на Дунав 2016 в отложен мач, а след това ще посрещне Берое на 10 януари. Същия ден Шампион 2006 ще гостува на Академик Пловдив. Тимът на Шоутайм приема Шампион 2006 в отложен мач на 14 януари, а след домакинството на Рилски спортист утре, Дунав 2016 трябва да изиграе и отложения си двубой с Монтана 2003 на 14 януари като домакин в Русе.