пг туризъм реновирана сграда

Официална церемония по повод приключване на строителните дейности по проект, финансиран по оперативна програма „Региони в растеж“ 2014-2020 г.

На 16.09.2024 г. от 9,00 ч. в Професионалната гимназия по туризъм „Иван П. Павлов“ – гр. Русе, се проведе официална церемония по повод приключване на строителните дейности и откриването на обект „Модернизация на образователната инфраструктура в Професионалната гимназия по туризъм „Иван П. Павлов“ – гр. Русе“, който е част от проект„Обновяване и модернизация на регионалната образователна инфраструктура чрез подобряване на материално-техническата база на 15 държавни професионални гимназии в системата на МОН в областите Велико Търново, Габрово, Ловеч и Русе“.

Проектът е осъществен с финансовата подкрепа на Оперативна програма „Региони в растеж“ 2014-2020 г. (ОПРР), съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейски фонд за регионално развитие и е част от Процедура BG16RFOP001-3.002 „Подкрепа за професионалните училища в Република България“.

Главната цел на проекта е създаване на условия за модерни образователни услуги чрез цялостно обновяване на образователната инфраструктура на училището.

Основните дейности, които бяха изпълнени в рамките на договора за СМР са:

  • Изпълнение на мерки за енергийна ефективност в учебния корпус, физкултурния салон и аулата;

Направени са промени в енергийната ефективност на сградата, като е поставена вата между етажите. Създадена е нова аула за учениците. Създаден и допълнително кабинет за компютърни дейности. Обновени са подовете, както и физкултурния салон.

  • Подмяна на електроинсталацията и ВиК инсталациите;
  • Подмяна на осветителните тела в учебния корпус, физкултурния салон и аулата;
  • Цялостен вътрешен  ремонт на сградата и физкултурния салон;
  • Промяна на предназначението на производствена сграда в многофункционална зала (аула) и цялостен вътрешен ремонт на същата;

 Ето и фотоси от посещението в Професионалната гимназия по туризъм в град Русе.

  • Изградени са нови санитарни възли на 2-ри етаж, като единият от тях е адаптиран за достъп на хора с увреждания.

Стойност на договора: 2 500 000 лв.

Финансиране от ЕС – ЕФРР: 448 327,99 лв.

Национално съфинансиране: 79 116,71 лв.

Собствено финансиране от бюджета на МОН: 1 893 676,57 лв.

Сподели: