Биляна Дудова бе определена за "Спортист на годината" в Русе

Предстои гласуването в анкетата за „Спортист на годината“ за 2020 – а в Русе

Време за прочитане: 2 мин.

Предстои определяне на „Спортист на годината“ в Русе в анкетата на вестник „Утро“ и Община Русе. Ето номинациите за Топ 10 по азбучен ред.  

Ангел Русев – вдигане на тежести, клуб „Русе“ – държавен шампион, втори на международна квалификация в Иран за квота към олимпийските игри в Токио.
Анна-Мария Дялова – бокс, клуб „Русе“ – пета на европейското първенство за девойки, държавна шампионка.
Биляна Дудова – свободна борба, клуб „Юнак“ – вицешампионка на европейското първенство за жени, държавна шампионка.
Ахмед Батаев – свободна борба, клуб „Юнак“ – бронзов медалист от турнира за Световната купа за мъже в Белград, държавен шампион.
Венелин Георгиев – лека атлетика, клуб „Локомотив“ – балкански шампион на 200 метра за юноши, с покрита квота за участие на световно първенство.
Георги Вангелов – свободна борба, клуб „Юнак“ – пети на европейското първенство за мъже, бронзов медалист от турнира за Световната купа в Белград, държавен шампион.
Инна Ефтимова – лека атлетика, клуб „Дунав“ – балканска шампионка за жени на 200 метра, втора на 100, сребърна медалистка с щафетата 4 по 100, държавна шампионка.
Лазар Пенев – академично гребане, клуб „Локомотив“ – пети на европейското първенство за младежи до 23 години, държавен шампион.
Радослав Росинов – бокс, клуб „Русе“ – европейски шампион за младежи до 18 години, държавен шампион.
Стилян Гроздев – вдигане на тежести, клуб „Русе“ – държавен шампион, шампион на открита квалификация в Малта за квота към олимпийските игри в Токио.
Християн Стоянов – лека атлетика, клуб „Дунав“ – държавен шампион в „редовни“ стартове, състезател номер 1 у нас през 2020 година сред всички спортисти с увреждания.
Юлияна Янева – свободна борба, клуб „Юнак“ – шампионка на турнира за Световната купа при жените в Белград, държавна шампионка.
Ясна Петрова – спортно ориентиране и лека атлетика – клубове „Истрос“, „Русе Кар“, Ученическа спортна школа. Лека атлетика – балканска шампионка по планинско бягане до 20 години национална шампионка по планинско бягане и крос кънтри. Сребърна медалистка на 3000 метра у нас, държавна шампионка в спортното ориентиране – индивидуално /на всички дистанции/ и в щафетите.

КАТЕГОРИЯ „Треньор на годината“

Радослав Атанасов – вдигане на тежести – треньор на Ангел Русев и Стилян Гроздев

Съби Събев – бокс – треньор на Радослав Росинов и Анна-Мария ДяловаКАТЕГОРИЯ „ПРИЛОЖНИК НА ГОДИНАТА“ /гласува са зе едно име/

„Спортен Модел клуб Приста“ изпрати две номинации в категорията „Приложни спортове“. /гласува се за едно име/.

– Мъже: Любомир Бакалов – национално първенство по авиомоделизъм, свободно летящи модели, клас F1E /планери с магнитно насочване/ – шампион.
– Юноши: Валентин Хасърджиев – национално първенство по авиомоделизъм, свободно летящи 2020, клас F1E /планери с магнитно насочване/ – златен медал, сребърен медал – мъже, национално първенство, авиомоделизъм за деца, клас F1H /планери/ – сребърен медал.
– Една номинации дойде от клуб „Иван Маринов“: Красимир Георгиев, корабомоделизъм, мъже – държавен шампион в клас „Хидро 2“, злато в „Мини Моно“, сребро в „Хидро 1“, бронз в „Мини Хидро“

Сподели:

Още новини от деня