Регионална библиотека „Любен Каравелов“ – Русе се присъединява към тазгодишното издание на Европейска нощ на музеите и галериите

Регионална библиотека „Любен Каравелов“ – Русе се присъединява към тазгодишното издание на Европейска нощ на музеите и галериите

Регионална библиотека „Любен Каравелов“ – Русе се присъединява към тазгодишното издание на Европейска нощ на музеите и галериите от 18.00 до 24.00 часа. Изложби, демонстрации, концерти, танци, рокерско шоу и караоке под звездите са само част от изявите, на които ще могат да се насладят посетителите. Входът за всички събития е свободен.

Програма:

18.00 – 24.00 Изложба „Ex Libris – Ex Music“ Фоайе, ет. 2

18.00 – 24.00 „Назад във времето“
Експозиция на детски книги от 50-те и 60-те години
Кръгло фоайе, ет. 1

18.00 – 24.00 За децата: „Висящи“ цитати и фотокътчета с приказни герои, Детски отдел

18.00 – 19.00 К-поп шоу
Най-популярните и най-нови хитове от корейските поп танци
с Анабел Попова – ръководител на BRAVE DANCE STUDIO
пл. „Княз Александър Батенберг“

18.00 – 24.00 „Някога по русенските сцени“
Откриване на изложба с афиши, обяви и програми на постановки, Заемна, ет. 1

18.00 – 19.00 „Слънцата на Русе“
Концерт на ДВГ „Слънце“ с ръководител Наталия Константинова, Читалня, ет. 2

18.00 – 19.00 „Сънища в лятната нощ“
Театрална постановка на Театрална трупа „Магим“ към
МГ „Баба Тонка“ с ръководител Ася Кулева, Зала „Изкуство“, ет. 2

18.30 – 24.00 Кристо, Светлин Русев, Давид Перец, Дечко Узунов, Илия Бешков и др. в „Резонанси“ – 2
Откриване на изложба с картини от фонда на Исторически музей Панагюрище, Галерия „Библиотека“

19.00 – 20.00 „Виртуози с меч“
Айкидо демонстрация на СК „Айкикен“ – Русе, с ръководител Полина Лъвчиева, пл. „Княз Александър Батенберг“

19.00 – 20.00 „Магически форми“ Демонстрация по енкаустика
Гостува Арт ателие „Арбат“, Заемна, ет. 1

19.00 – 20.00 „Цветна феерия“ – 1. Неонови маски с Анни Пенчева. (Участието изисква предварително записване), Детски отдел

19.00 – 20.00 „Тамбураци – веселяци“
Концерт на Тамбурашкия оркестър с ръководител Наталия Константинова, Фоайе, ет. 2

20.00 – 21.00 „Fantasy music – класика и митология“
Рок група „Бендида“ и музиката от „Игра на тронове“. пл. „Княз Александър Батенберг“

20.00 – 21.00 „Цветна феерия“ – 2 Неонови маски с Анни Пенчева. (Участието изисква предварително записване), Детски отдел

20.00 – 22.00 „Приказките оживяват“
Демонстрация за изработване на плетени кукли с Нели Гергова, Заемна, ет. 1

21.00 – 23.00 „На скорост“ Истории с истински рокери на две колела и една… книга.
Разходка с мотори на всеки 30 минути – подходящо за деца над 12 г.
пл. „Княз Александър Батенберг“

21.00 – 23.00 „Приключения по ноти“
Музикални иновации с клуб „Афект“ към РУ „Ангел Кънчев“, Ръководител: гл. ас. д-р Петя Стефанова, Детски отдел

21.00 – 23.00 „Баш Майстора завинаги“
Мултимедиен спектакъл с изложба, прожекция на филма „Баш майстора на море“ и представяне на книгата „Баш Майстора завинаги“ на Веселина Господинова, Читалня, ет. 2

ДРЕСКОД – ШАПКАТА НА БАШ МАЙСТОРА 🙂

21.00 – 22.00 „Цветна феерия“ – 3 Неонови маски с Анни Пенчева. (Участието изисква предварително записване), Детски отдел

22.00 – 24.00 „Библиотечни потайности“
Кой се крие в кулата под часовника и други интересни факти от непознатите кътчета на библиотеката
Групите тръгват на всеки 30 минути, Заемна, ет. 1

23.00 – 24.00 „Вечните хитове“ – караоке под звездите
пл. „Княз Александър Батенберг

Сподели:

Още новини от деня