Християн Стоянов

Русенецът Християн Стоянов със злато при бягането на 1500 м. от Световното по лека атлетика за хора с увреждания в Дубай

Два златни медала за българските състезатели от Световното първенство по лека атлетика за хора с увреждания в Дубай! Ружди Ружди спечели за трети пореден път титлата в тласкането на гюле! Българският лекоатлет отново беше с класа над конкурентите си на шампионата на планетата. Ружди постигна 12.25 м при петия си опит в категория F55. Този резултат се оказа непосилен за останалите претенденти за първото място, на което нашият представител беше и на първенствата през 2017 и 2015 г.

По-рано днес Християн Стоянов спечели бягането на 1500 м. в категория T46. Той постави европейски рекорд и рекорд на шампионатите с време 3:50.87 мин. Браво на нашите момчета за великолепното представяне!