Митко Колев карате

Русенският каратист Митко Колев с бронз на International Aleko Cup 2019

Русенският каратист Митко Колев спечели бронз на провелото в събота в Свищов състезание International Aleko Cup 2019.  В надпреварата по олимпийско карате за всички възрасти участваха 486  състезатели от 25 клуба в страната. Митко Колев, който е студент в Русенския Университет, и е състезател на Карате Клуб Никон Team Tsanev София, спечели третото място в категория до 75 кг. индивидуално.

Отборът му Карате Клуб Никон Team Tsanev София стана първи в комплексното класиране и взе купата.

През миналата 2018 година на държавно първенство в Албена
Митко Колев стана вице-републикански шампион. На национална купа по карате през октомври същата година в Габрово стана отново вице-републикански шампион.

Тази година Митко Колев взе бронза от Държавното първенство по карате в София, в категория до 60 кг. индивидуално Кумите мъже и стана републикански шампион в дисциплината отборно Кумите мъже.

Сега му предстои да се подготвя за International Karate Tournament Kavarna Cup в Каварна и за Националната купа във Велико Търново.