Русенско участие на Европейското първенство по скокове на батут в Сочи

Русенско участие в европейското първенство по скокове на батут

Време за прочитане: 2 мин.

Между 29 април и 2 май 2021 г. ще се проведе Европейското първенство по скокове на батут в Сочи (Русия). Българският отбор ще участва със 15 спортисти във всички възрастови групи – мъже, жени, младежи, юноши и девойки.След успешно проведени тренировъчни лагери, множество усилия от страна на треньорите и състезателите по време на усложнената пандемична обстановка, бе избран съставът на Националния отбор, който ще представя Република България на престижния международен форум.

България ще бъде представена и от Генералният секретар на Федерацията Мариела Стойчева, в качеството й на Вицепрезидент на Техническия комитет по скокове на батут към Европейската гимнастика.

Амбицията на Федерацията е за добро представяне на първенството и спечелване на 2-3 медала.

В състава на българската делегация има спортисти от 9 спортни клуба от цялата страна:

1. Стоян Димитров – Ръководител на делегацията; Председател на Българска федерация скокове батут

2. Мария Вангелова – Съдия най-висока международна категория

3. Мариана Макулова – Главен треньор на националния отбор

4. Станислав Стоянов – Помощник-треньор на националния отбор

5. Янчо Янакиев – Масажист

6. Мариян Михалев – СК „Добри Костин“, гр. Стара Загора/СК „А-ТРАМП“ НСА, гр. София

7. Михаел Митев – СК „Акро-Арт“, гр. Габрово/СК „А-ТРАМП“ НСА, гр. София

8. Ясен Иванов – СК „ДжейПиТиЕй“, гр. София

9. Мариела Пенева – СК „Акро-Арт“, гр. Габрово/СК „А-ТРАМП“ НСА, гр. София

10. Христина Пенева – СК „Акро-Арт“, гр. Габрово

11. Максим Ангелов – СК „Имидж“, гр. Русе

12. Вилиян Христов – СК „Енчо Керязов“, гр. Ямбол

13. Георги Басарбовски – СК „Имидж“, гр. Русе

14. Калоян Петров – СК „Имидж“, гр. Русе

15. Мартин Димитров – СК „Добри Костин“, гр. Стара Загора

16. Диана Сарафова – СК „Младост“, гр. Димитровград

17. Кристина Стамова – СК „Сини камъни 2008“, гр. Сливен

18. Александрина Драганова – СК „Енчо Керязов“, гр. Ямбол

19. Марияна Узунова – СК „Шампион“, гр. Сливен

20. Ирена Пачова – СК „Добри Костин“, гр. Стара Загора

Сподели:

Още новини от деня