След четиригодишно прекъсване: Турнирът „Лъвски скок“ събра над 200 деца в Русе

След четиригодишно прекъсване: Турнирът „Лъвски скок“ събра над 200 деца в Русе

В спортен комплекс „Ялта“ при засилен интерес днес се проведе турнирът „Лъвски скок“, който се организира от Община Русе, СЛАК „Дунав“ и РУО – Русе. Последното издание на лекоатлетическото състезание беше през 2019 г. заради последвалата ковид пандемия и ремонт на лекоатлетическата писта в сградата на комплекса.

В спортното събитие взеха участие повече от 200 ученици от 16 училища от града, като те бяха разделени в три възрастови групи – родени 2011/2012, 2013/2014 и 2015/2016. 

Наградите на най-изявените състезатели в отделните категории връчиха зам.-кметът на община Русе Димитър Недев, директорът на Спортно училище „Майор Атанас Узунов“ Евгени Недев и председателят на СЛАК „Дунав“ Евгени Игнатов. Гости на събитието бяха още директорът на ОП „Спортни имоти“ Лачезар Иванов и Диян Димитров – експерт в отдел  „Образование, младежки дейности и спорт“ в Община Русе.

Победителите в различните категории са:

Момчета 2015/2016 г.

1.      Борис Илиев – СУЕЕ „Свети Константин-Кирил Философ“

2.      Борислав Гелков – СУ „Възраждане“

3.      Умут Нежмиев – ОУ „Никола Обретенов“

Момичета 2015/2016 г.

1.      Андрея Пътева – ОУ „Никола Обретенов“

2.      Микаела Иванова – СУ „Васил Левски“

3.      Дефне Кезим – ОУ „Никола Обретенов“

Отборно класиране момичета и момчета 2015/2016  г.

1.      ОУ „Никола Обретенов“

2.      СУ „Възраждане“

3.      ОУ „Отец Паисий“

Момчета 2013/2014 г.

1.      Десислав Стоянов – СУПНЕ „Фридрих Шилер“

2.      Михаел Георгиев – СУ „Възраждане“

3.      Кристиян Лазаров – СУ „Васил Левски“

Момичета 2013/2014 г.

1.   Мая Златева –  ОУ „Иван Вазов“

2.   Екатерина Гатева – ОУ „Отец Паисий“

3.    Преслава Тунчева –  СУ „Йордан Йовков“

Отборно класиране момичета и момчета 2013/2014  г.

1.      СУ „Васил Левски“

2.      СУПНЕ „Фридрих Шилер“

3.      ОУ „Любен Каравелов“

Момчета 2011/2012 г.

1.      Румен Върбанов – МГ „Баба Тонка“

2.      Данаил Колев  – СУ „Христо Ботев“

3.      Кристиян Ангелов – СУ „Васил Левски“

Момичета 2011/2012 г.

   1.   Мадлен Лозанова  –  ОУ „Олимпи Панов“

   2.   Михаела Луканова – ОУ „Тома Кърджиев“

   3.   Илияна Апостолова – СУ „Васил Левски“

Отборно класиране момичета и момчета 2011/2012  г.

1.      ОУ „Олимпи Панов“

2.      МГ „Баба Тонка“

3.      СУ „Васил Левски“

Сподели: