София - Балкан се справи трудно с Черно море - Тича в Русе

София – Балкан се справи трудно с Черно море – Тича в Русе

Време за прочитане: < 1 мин.

София Балкан се върна на победния път в шестото държавно първенство по баскетбол на колички. Шампионите записаха трудна победа над Черно море Тича във втория си мач с 59:45 и приключват втория турнир в Русе с актив от победа и загуба.

Така битката за титлата ще се състои през есента в София.

Двата тима бяха равностойни на терена, като столичани имаха леко превъзходство през първото полувреме, но се нуждаеха от силни финални минути, за да подпечатат успеха си. Те се възползваха от по-дългата скамейка и умората в редиците на варненския отбор. Ивайло Петров наниза 21 точки за успеха като добави 18 борби и 5 асистенции. Персиян Еленков добави 20 точки, 9 борби и 10 асистенции.

Мартин Иванов отново бе на ниво за Черно море Тича и завърши с 27 точки и 12 борби, като вкара и 3 тройки. С 12 точки се отчете Христо Мисляков.