Спортен празник се състоя в ПГИУ

На 19.05.2022 г. в ПГИУ „Елиас Канети“ се проведе спортен празник, организиран от учителите по физическо възпитание и спорт. В съревнованията взеха участие около 60 ученици. В турнира по шахмат за 2-ра поредна година победител стана Баръш Шакиров от IX „а“ клас, побеждавайки на финала Алекс Пенев от Х „а“ клас, а трети се класира Алекс Ангелов от Х „а“ клас. В състезанието по тенис на маса шампион стана Даниел Чампоев от XI „в“ клас, втори – остана Иван Пашев VIII „б“, а трета се класира единственото момиче в съревнованието Михаела Стоянова от Х „в“ клас. В състезанието по баскетбол 3х3 първи се класира отбора на XI „в“ клас, следван от VIII „а“ клас, а трети остана отбора на Х „а“ клас. В турнира по волейбол, който беше своеобразен финал на вътрешноучилищно състезание, провело се между класовете по випуски, шампион стана отборът на Х „в“ клас , втори остана отборът на VIII „б“ клас, а трети – отборът на IX „а“. Събитието завърши с награждаване на отличилите се ученици.

Автор: Румен Белчев – учител по ФВС