ФК "Дунав" победи "Арда"

ФК „Дунав“ победи „Арда“

Тимът на АРДА изигра първия си мач от груповата фаза на втората осмица на efbetЛИГА. Възпитаниците на Николай Киров загубиха с 0:2 от Дунав на ст. Локомотив в Пловдив. Още в началото на двубоя Стойчо Атанасов получи пресилен жълт картон, а в 20 минута главният съдия Васимир Ел Хатиб  му показа втори жълт, съответно червен картони остави отбора с 10 души.  Малко преди това Атанасов напредна от дясно, центрира към Коконов, но вратаря на Дунав успя да пресече центрирането. След изпълнението на фала в 22-та минута Долапчиев засече топката с глава и откри резултата. След попадението гостите отправиха още един удар към Банков, но вратаря на АРДА бе на правилното място. В 34-та минута Спас Делев изпробва своя късмет с удар от границата на наказателното поле, но Макенджиев  спаси. В 38-та минута Свилен Щерев бе оставен сам в наказателното поле, получи топката от Долапчиев, завъртя се и вкара за 0:2. като при този резултат завърши първото полувреме.

След почивката играчите на АРДА се опитаха да променят негативния за тях резултат. В 57-та минута Спас Делев отправи удар от границата на наказателното поле. В 62-та минута Банков парира опасен удар на Ндогала от Дунав. Малко след като се появи на терена, Ахмед Осман създаде две последователни опасни положения пред вратата на Дунав, като при второто дори нацели напречната греда, но топката така и не влизаше в мрежата. До края на мача резултатът остана непроменен.

В следващия кръг от груповата фаза АРДА приема Ботев Пловдив, който е водач в групата с 33т., пред АРДА 31т., а Дунав и Ботев Враца имат по 22т.