ФК Дунав победи елитния ФК Черно море с 1:2 в предпоследната си контрола преди началото на сезона

ФК Дунав победи елитния ФК Черно море с 1:2 в предпоследната си контрола преди началото на сезона. Добрата новина за наставника на „драконите“ Мартин Ковачев от този мач е не толкова резултатът, а добрата, комбинативна и доминираща игра, която налагат русенци.

За русенци головете отбелязоха Георги Вълчев в 45-тата минута и Калин Георгиев в 87-тата. За Черно море изравни Атанас Илиев в 75-та минута. За Дунав близо до още голове бяха Иван Колев, Йордан Димитров и Олег Димитров, но не сполучиха. Георги Вълчев пък удари веднъж и гредата. Домакините също имаха някои добри положения, но Алекс Фернандес и Атанас Илиев изпуснаха пред вратата на русенци.

В последния приятелски мач играем с Янтра Габрово на 8 юли от 18:00 на Градския стадион.

Дунав: Дамян Дамянов, Стоян Предев , Георги Вълчев, Георги Иванов, Никола Колев, Олег Димитров, Симеон Вешев, Джан Хасан, Мирослав Будинов, Йордан Димитров, Иван Колев

След почивката влязоха още Димитър Тодоров, Кристиян Господинов, Илия Миланов, Стефан Стефанов