ФК "Локомотив" - Русе ще може да ползва едноимения стадион до края на 2022 година

ФК „Локомотив“ загуби контролата на гара Левски

Локомотив (Русе) отстъпи с 1:3 във втората си контролна среща от зимната подготовка. „Железничарите“ гостуваха на гара Левски, а техен съперник беше местният едноименен тим от Северозападната Трета лига.

В началото на мача инициативата бе повече на страната на гостите от Русе, които успяха да изненадат тима от Левски с поредица от атаки към тяхната врата. От хубави положения близо до гола бяха Стефан Григоров, Атилла Юмер и Бисер Георгиев. Понрави се и напористата игра по десния фланг на Георги Петков, който обаче се наложи да напусне терена на почивката с белези от шест бутона в глезена след сблъсък с противников футболист.

От своя страна на вихреното начало на „железничарите“ домакините отговориха с няколко епизодични контраатаки, неутрализирани успешно от „червено-черната“ защита.

В 25-ата минута едно неразчетно излизане на вратаря Николов позволи на тима на „Левски 2007“ да открие резултата.

В 36-ата минута след корнер се получи карамбол в наказателното поле на „Локомотив“, където защитник буквално подари топката на нападател на домакините, който необезпокояван направи резултата 2:0.

Три минути преди почивката след триходова комбинация Мартин Ангелов се оказа на стрелкова позиция и от около 30 метра шутира неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата на „Левски 2007“ за 2:1.

В 50-ата минута домакините получиха малко пресилена дузпа. Вратарят на „Локо“ Кристиян Николов обаче успя да спаси удара от бялата точка.

Две минути след това, въпреки грубо нарушение срещу играч на „железничарите“, съдията реши да остави играта да продължи. В наказателното поле футболист на „Левски 2007“ бе препънат от вратаря на русенци Николов и това даде основание за бъде дадена втора дузпа за отбора на гара Левски, от която резултатът стана 3:1.

Двете последователни дузпи донякъде поохладиха демонстрирания в началото на второто полувреме ентусиазъм на локомотивци да се върнат в мача. На два пъти обаче Бисер Георгиев можеше да се запише сред голмайсторите.

Първо, в 64-ата минута той изпусна с глава да намери очертанията на вратата след прецизно центриране на Алекс Стойчев, а малко след това Георгиев мина като на парад през слисаната защита на „Левски 2007“ и от малък ъгъл принуди вратаря на домакините да спасява със сетни сили.

В последните двадесетина минути в игра за „Локомотив“ се появиха всички резервни играчи, които демонстрираха качество и мъжество, и въпреки крехката си възраст устояха на изпитанието да запазят резултата.

На гара Левски за „Локомотив“ започнаха: Кристиян Николов Росен Николаев, Светослав Белчев, Живко Дончев, Мартин Тодоров, Георги Петков, Атилла Юмер, Давид Димитров, Мартин Ангелов, Бисер Георгиев, Стефан Григоров.

По-късно в игра влязоха още: Преслав Иванов (вратар), Преслав Великов, Йордан Йорданов, Ясен Тодоров, Божил Николов, Константин Митев, Алекс Стойчев и Тодор Стоянов.