ХК "Бяла" посреща ХК "Свиленград"

ХК „Бяла“ победи шампионките от Свиленград

Днес хандбалистките на ХК „Бяла“ подновиха първенството с мач срещу шампионките и водач във временното класиране „Свиленград“. Двата отбора сътвориха един хандбален спектакъл за българските стандарти, за удоволствие на публиката. Още от първите минути домакините показаха че желаят победата и започнаха да трупат преднина, която достигна до 5 гола-10:5. Необяснимо защо в края на полувремето беленските състезателки направиха малко технически грешки, породени от голямото напрежение, което позволи на гостенките да намалят разликата – 11:10. През второто полувреме мачът продължи на високи обороти, като предимство имаха защитите и вратарките на двата отбора. Беленските момичета контролираха срещата, като водеха през цялото време. В самия край домакините направиха отново разлика от 5 гола, за да завършат с победа – 27:23. След тази среща беленския отбор се изравни с шампионките по точки, но те имат по – добър баланс от срещите помежду им – общо от двата мача 42:43 за Свиленград. Двата отбора дадоха заявка, че се готвят да изиграят интересни двубои в плейофите. Съставът на ХК „Бяла“ за днешната среща : Ст.Стоянова,Хр.Бабьи /11 гола/,Ир.Иванова/4/. Соня Богданова/5/, Хр.Драганова/1/, Юл.Таке/2/, Ф.Юксел, Кр.Касабова ,Кр.Иванова/2/, М.Петкова, Есра Халил, Ал.Иванова , Р.Димова, Л.Бакърджиева/1/, П.Трубицина/1/. Следващият мач на „Бяла“ е на 05 02. от 14.00 часа в Двореца на културата и спорта „Васил Левски“ В.Търново срещу „Етър 64“. За тези които няма да присъстват в залата, могат да гледат срещата по спортния ТВ канал – В1В. /снимката е илюстративна и архивна/