ЦСКА и „Дунав“ завършиха наравно – 1:1

ЦСКА и ФК „Дунав“ завършиха наравно 1:1 в мач от седмия кръг на Първа лига, който се игра на Градския стадион в Русе. Домакините откриха в 41-та минута, а Евандро изравни за ЦСКА в 68-та.

Старши треньорът на Дунав Людмил Киров сподели след равенството 1:1 с ЦСКА: „Перфектно изиграни тактически 90 минути от нашия отбор. Изчакахме своя момент на контраатака, поведохме с 1:0. Искам да виждам това желание от моите играчи във всеки мач“. По думите му, тази точка е „златна“.

В следващия кръг предстои да се изиграе първото вечно дерби за сезона. ЦСКА приема Левски на Националния стадион на 1 септември (неделя) в 17:45 часа.

Състав на Дунав: 21. Макенджиев, 18. Исаевски, 5. Николов, 22. Милчев, 29. Колев, 2. Инкоом, 10. Селеменев, 6. Аясс, 8. Щерев, 99. Христов, 9. Ахмедов

Състав на ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас, 19. Иван Турицов, 11. Петър Занев (К), 25. Раул Албентоса, 3. Жеферсон Телес, 15. Кристиян Малинов, 20. Тиаго Родригес, 16. Жанио Бикел, 10. Евандро, 9. Тони Уот, 22. Али Соу