Шампионска купа за отбора по лека атлетика на ПГ по туризъм - Русе

Шампионска купа за отбора по лека атлетика на ПГ по туризъм – Русе

На 23.04.2019 г. на стадион „Луи Айер” в град Силистра се проведе зоналното първенство по лека атлетика от „Ученически игри`2019”. Там се срещнаха отборите, класирали се на първо място в областните първенства на областите Русе, Разград, Търговище и Силистра. Нашата гимназия представи област Русе с отбор – юноши VІІІ – Х клас.

Лекоатлетическата писта и секторите за скок на дължина и тласкане на гюле бяха в много лошо състояние. Въпреки студеното време и лошата материална база, нашите атлети се представиха изключително! Те завоюваха отборната титла, като изпревариха вторите в класирането НПГТ „Шандор Петьофи” с цели 15 точки!

Най-добри класирания за отборната титла записаха: Мерт Тасим (Х А клас), който завоюва първо място на 800 м (2.12.78 мин.), побеждавайки държавния шампион на 800 и 1500 м от състезанията в зала през месец февруари с около 20 метра; Кристиян Русев (ІХ А клас), който се класира на първо място в дисциплините скок на дължина (5.98 м) и скок на височина (1.60 м), както и на второ място на 100 м гладко бягане (12.22 сек.); Даниел Трифонов (VІІІ Г клас), заел първо място на 100 м (11.98 сек.) и второ място на 200 м (25.77 сек.); Мехмед Мехмедов, с първо място в дисциплината 200 м (25.52 сек.) и второ място в скока на дължина (5.78 см.); Людмил Янков (Х Г клас), който спечели второ място на 400 м (57.86 сек.) и трето място на 800 м. Щафетата ни 4 х 100 м, в състав Ясен Тодоров, Даниел Трифонов, Людмил Янков и Мерт Тасим също завоюваха  първо място! Точки за отборното класиране от дисциплината тласкане на гюле завоюваха Огнян Николов (Х А клас) и Йордан Цонев (Х Б клас).

За спечелването на победата в отборното класиране нашите атлети получиха купа, както и правото да участват във финалите на  „Ученически игри`2019”, които ще се състоят на 22 – 23.06.2019 година в град Сливен.

Поздравяваме участниците в отбора по лека атлетика за отличното представяне и пожелаваме успех в държавното първенство в гр. Сливен!