Ясни са победителите в конкурса „Цветно лято“, предстои награждаването им

Ясни са победителите в конкурса „Цветно лято“, предстои награждаването им

Модата, изкуството, вдъхновението вървят ръка за ръка. Пъстрите рисунки на участниците в конкурса „Цветно лято“, организиран от Професионална гимназия по облекло „Недка Иван Лазарова“ – гр. Русе, са доказателство за това.

В надпреварата за изработване на скица на модел с оригинална интерпретация на младежка мода, се включиха 16 ученици от VI клас и VII клас от основни училища в Русе и областта.

Децата имаха възможност да развият фантазията си и да създадат проекти в областта на изобразителното изкуство и модата.

Конкурсът се реализира с подкрепата на РУО – Русе и фирми-партньори на гимназията.

Творбите бяха обективно оценени от компетентно жури, включващо учители и представители на бизнеса. Ето и очакваните резултати:

– I група – VI клас

1. ПЪРВО МЯСТО – Никол Росенова Билчева от VI а клас на ОУ „Олимпи Панов“ – Русе

2. ВТОРО МЯСТО – Ейлем Евгин Ерол от VI б клас на ОУ „Олимпи Панов“ – Русе

3. ТРЕТО МЯСТО – Биляна Николаева Куманова от VI б клас на ОУ „Тома Кърджиев“ – Русе

ПООЩРИТЕЛНИ НАГРАДИ

1. Марио Мартинов Радославов от VI а клас на ОУ „Тома Кърджиев“ – Русе

2. Теодора Георгиева Кабранджиева от VI а клас на ОУ „Тома Кърджиев“ – Русе

– II група – VII клас

1. ПЪРВО МЯСТО – Йоана Павлова Величкова от VII б клас на ОУ „Олимпи Панов“ – Русе

2. ВТОРО МЯСТО – Яница Тодорова Янкова от VII клас на ОУ „Олимпи Панов“ – Русе

3. ТРЕТО МЯСТО – Мария Бориславова Борисова от VII клас на ОУ „Г. С. Раковски“ – с. Ново село

ПООЩРИТЕЛНИ НАГРАДИ

1. Розалия Димитрова Зачева от VII клас на ОУ „Никола Обретенов“ – Русе

2. Рая Мустафа Ахмед от VII клас на ОУ „Никола Обретенов“ – Русе

3. Нелина Ангелова от VII клас на ОУ „Г.С.Раковски“ – с.Ново село

4. Венцислав Павлов Генов от VII а клас на ОУ „Тома Кърджиев“ – Русе

5. Гергана Лазарова Георгиева от VII а клас на ОУ „Тома Кърджиев“ – Русе

6. Ванеса Валентинова Вангелова от VII б клас на ОУ „Тома Кърджиев“ – Русе

СПЕЦИАЛНИ НАГРАДИ

1. Яница Тодорова Янкова от VII клас на ОУ „Олимпи Панов“ – Русе

2. Марина Ивелинова Недкова от VII а клас на ОУ „Олимпи Панов“ – Русе

3. Рая Илиева Мавродинова от VII б клас на ОУ „Любен Каравелов“ – Русе

Поздравления за усърдието и творческите идеи на всички участници!

Изказваме специална благодарност на учителите по рисуване – ръководители на участниците, които мотивираха и подкрепиха децата да се включат в инициативата.

Благодарим и на фирмите – партньори, с чието съдействие се осъществи оценяването и осигуряване на награди:

– „Бадер България“ КД

– „Антоан Вилл“ ЕООД – Русе

– „МИК БГ“ ЕООД – Русе

– „Нова линия“ ЕООД – Русе

Всички участвали ученици, със своите родители и учители могат да присъстват на официалното награждаване, което ще се състои на 10 април 2024 г., сряда, от 15.00 ч. в Професионална гимназия по облекло „Недка Иван Лазарова“ – гр. Русе.

Сподели: