Ясни са победителите в ХІІ-то издание на националния фолклорен конкурс ”Дунавски славеи” за изпълнители на народна музика + списък

Ясни са победителите в ХІІ-то издание на националния фолклорен конкурс ”Дунавски славеи” за изпълнители на народна музика + списък

На 9-ти март приключи ХІІ-то издание на националния фолклорен конкурс ”Дунавски славеи” за изпълнители на народна музика /деца и младежи/ – певци и инструменталисти, организиран от Общински детски център за култура и изкуство – Русе.

Конкурсът е включен в Националния календар на Министерството на културата, а вече трета година и в Националната програма на мерките за закрила на деца с изявени дарби. Това даде възможност на 24 деца, класирали се на І-во,ІІ-ро и ІІІ-то място от Втора и Трета възрастови групи при индивидуалните изпълнители да бъдат стимулирани чрез предоставяне на 12-месечна стипендия или с еднократно финансово подпомагане.

Вечерта на 9 март, от 18 ч., в препълнената с публика Пленарна зала на Община Русе се състоя Гала концертът и Церемонията по награждаването на първенците, като поздравителен адрес за всички участници изпрати кметът на Община Русе г-н Пламен Стоилов. Със свои изпълнения се представиха ДЮФА „Зорница“, носители на Първи награди в различни раздели на конкурса и народната певица Илка Александрова, която изпя и една от най-новите си песни, написана специално за Русе, наречена „Калиопа“. Клипът за тази песен е сниман в Музея на градския бит, известен още като Къщата на Калиопа.

Интересът към конкурса беше изключително голям и тази година. В различните раздели и категории за призове се бориха над 500 участници от цялата страна. Компетентно жури, с председател Академик професор Милчо Василев – Ректор на Академията за музикално, танцово и изобразително изкуство, Пловдив и членове Сашка Ченкова,преподавател в Националното училище за фолклор ”Филип Кутев” , гр. Котел и в Шуменския университет ”Епископ Константин Преславски”, Илка Александрова-народна певица, Владимир Минчев –преподавател по акордеон в НУИ ”Проф. Веселин Стоянов” – Русе и Цветан Банев-народен певец определи следните победители:

 1-ВИ РАЗДЕЛ НАРОДНО ПЕЕНЕ

ПЪРВА ВЪЗР. ГР.  – ДО 10 Г.

ГРАМОТИ – „ОТЛИЧНО ПРЕДСТАВИЛ СЕ” :

МИРЕЛА ГЕНЧЕВА  – ДЮХ „ЖАРАВА”,  НЧ”РОДИНА-1860”  –  ГР.СТАРА ЗАГОРА

МАРТИНА ГЕОРГИЕВА – ОбДЦКИ, ШК. НАР. ПЕЕНЕ – РУСЕ

ГАБРИЕЛА ИВАНОВА – ВОК. СТУДИО „НУША” – ГР. СОФИЯ

МАРИЯ ПЕНЧЕВА – СДРУЖЕНИЕ „АННА-ФОЛКАРТ” – ГР.ДРЯНОВО

ГРАМОТИ – „МНОГО ДОБРЕ ПРЕДСТАВИЛ СЕ” :

ИВЕТА ПОПХРИСТОВА – НЧ „РАЗВИТИЕ-1884” – С.ПОЛИКРАИЩЕ

БОЖИДАР ДАНЕВ – СДРУЖЕНИЕ „АННА – ФОЛКАРТ” – ГР.ДРЯНОВО

АРЗУ МЕХМЕД – ОбДЦКИ, ШК. НАР. ПЕЕНЕ – ГР.РУСЕ

ЙОРДАН ДОНЕВСКИ – ОбДЦКИ, ШК. НАР.ПЕЕНЕ – ГР.РУСЕ

ГРАМОТИ – „ДОБРЕ ПРЕДСТАВИЛ СЕ” :

ДАРИЯ ДИМИТРОВА – НЧ „П.СЛАВЕЙКОВ-1871” – ГР.ТРЯВНА

СНЕЖИНА ПЕТРОВА – ДЮХ „ЖАРАВА”  НЧ „РОДИНА-1860” – ГР.СТ.ЗАГОРА

СЕЛИН ЗЮЛБЕЙ – НЧ „РАЗВИТИЕ-1874” – ГР.ВЕЛИКИ ПРЕСЛАВ

ХРИСТИЯНА МИТЕВА – НЧ „РАЗВИТИЕ-1874” – ГР.ВЕЛИКИ ПРЕСЛАВ

ВТОРА ВЪЗР. ГР. – 11 – 13 Г.

1 МЯСТО – МАРИЯ ЛОЗАНОВА – ОбДЦКИ, ШК. НАР. ПЕЕНЕ  ГР.РУСЕ

2 МЯСТО – ГАБРИЕЛА ИВАНОВА – ВОК.СТУДИО „НУША” – ГР.СОФИЯ

3 МЯСТО – КАЛИНА-АЛЬОША СЕРБЕЗОВА – НУФИ „Ф.КУТЕВ” – ГР.КОТЕЛ

ТРЕТА ВЪЗР.ГР. – 14 – 17 Г.

1 МЯСТО – СИМОНА ЙОРДАНОВА  – СУ „СВ.КЛ.ОХРИДСКИ” – ГР.ДОБРИЧ

2 МЯСТО – НЕЛИНА ИВАНОВА – НУФИ „Ф.КУТЕВ” – ГР.КОТЕЛ

3 МЯСТО – ПОЛИНА МИРЧЕВА – НУФИ „Ф.КУТЕВ” – ГР.КОТЕЛ

ЧЕТВЪРТА ВЪЗР. ГР. – 18 – 19 Г.

1 МЯСТО – ЕЛЕОНОРА ГЕОРГИЕВА – 2-РО СУ „ПРОФ.Н. МАРИНОВ” – ГР.ТЪРГОВИЩЕ

2 МЯСТО – МАРИНА МАРИНОВА – НМУ „ПРОФ.П.ВЛАДИГЕРОВ” – ГР.СОФИЯ

3 МЯСТО – ТЕОДОРА БОРИСЛАВОВА – ВТУ „СВ.СВ. КИРИЛ И МЕТОДИЙ” – ГР.ВЕЛИКО ТЪРНОВО

2-РИ РАЗДЕЛ  ИНСТРУМЕНТАЛИСТИ

КАВАЛ

ТРЕТА ВЪЗР. ГР. – 14 – 17 Г.

1 МЯСТО – ГЕОРГИ ГЕОРГИЕВ – НУИ „Д.ХРИСТОВ” – ГР. ВАРНА

2 МЯСТО – НЕДКО ВАСИЛЕВ – НУФИ „Ф.КУТЕВ” – ГР.КОТЕЛ

3 МЯСТО – МАТЕЯ ДИМИТРОВА – НУИ „П.ПИПКОВ” – ГР.ПЛЕВЕН

ГАЙДА

ПЪРВА ВЪЗР. ГР. – ДО 10 Г.

ГРАМОТА – „ОТЛИЧНО ПРЕДСТАВИЛ СЕ” :

СТЕФАН СТЕФАНОВ – ЦПЛР, ЦРД – ГР.ПЛЕВЕН

ГРАМОТА – „МНОГО ДОБРЕ ПРЕДСТАВИЛ СЕ” :

КРИСТИЯН ЙОРДАНОВ – ОУ „А.СТРАШИМИРОВ” – ГР.ВАРНА

ВТОРА ВЪЗР. ГР. – 11 – 13  Г.

1 МЯСТО – ИВАН ЙОРДАНОВ – НУИ „Д.ХРИСТОВ” – ГР.ВАРНА

2 МЯСТО – КРИСТЕН ДИМИТРОВА – СУ „СВ.СВ.КИРИЛ И МЕТОДИЙ” – ГР.ПОРДИМ

ТРЕТА ВЪЗР. ГР. – 14 – 17 Г.

1 МЯСТО – РАДОСЛАВ ДИМИТРОВ – НУФИ „Ф.КУТЕВ”  ГР.КОТЕЛ

2 МЯСТО – АЛЕКСАНДЪР ГЕНЧЕВ – НУИ „Д.ХРИСТОВ” – ГР.ВАРНА

3 МЯСТО – СТЕЛИАН АТАНАСОВ – НУИ „Д.ХРИСТОВ” – ГР.ВАРНА

ГЪДУЛКА

ПЪРВА ВЪЗР.ГР. – ДО 10 Г.

ГРАМОТА   –  „ОТЛИЧНО ПРЕДСТАВИЛ СЕ” :

НИЯ ИЛИЕВА – СУ „ ЕМ.СТАНЕВ” – ГР.ВЕЛИКО ТЪРНОВО

ВТОРА ВЪЗР.ГР. – 11 – 13 Г

1 МЯСТО – КАЛОЯН ВАШКОВ – СУ „ЕМ.СТАНЕВ” – ГР.В.ТЪРНОВО

2 МЯСТО – АНТОНИЯ ГЪРКОВА – НУИ „П.ПИПКОВ” – ГР.ПЛЕВЕН

3 МЯСТО – ПЛАМЕННА ПЕХЛИВАНОВА – СУ „ЕМ.СТАНЕВ” – В.ТЪРНОВО

ТРЕТА ВЪЗР. ГР. – 14 – 17 Г.

1 МЯСТО – МАРТИН ИВАНОВ – НУИ „Д.ХРИСТОВ” – ГР.ВАРНА

2 МЯСТО – РАДОСТИН ЦВЕТКОВ – НУИ „Д.ХРИСТОВ” – ГР.ВАРНА

3 МЯСТО – НАСКО ИВАНОВ – НУФИ „Ф.КУТЕВ” – ГР.КОТЕЛ

ТАМБУРА

ВТОРА ВЪЗР. ГР. – 11 – 13 Г.

1 МЯСТО – ДАНИЛИН ПЕТКОВ – НУФИ „Ф.КУТЕВ” – ГР. КОТЕЛ

ТРЕТА ВЪЗР. ГР. – 14 – 17 Г.

1 МЯСТО – КЕМАЛ МОЛЛОВ – НУФИ „Ф.КУТЕВ” – ГР.КОТЕЛ

3 МЯСТО – АЧКО АНДОНОВ – СУ „СВ.СВ.КИРИЛ И МЕТОДИЙ”  – ПОРДИМ

ЧЕТВЪРТА ВЪЗР. ГР. – 18 – 19 Г.

2 МЯСТО – БАЙРАМ ХАМЗОВ – НУФИ „Ф.КУТЕВ” – ГР. КОТЕЛ

АКОРДЕОН

ВТОРА ВЪЗР. ГР. – 11 – 13 Г.

2 МЯСТО – ЙОРДАН СТАНЧЕВ – НЧ „ПРОГРЕС – 1927” – ГР.ВАРНА

ТРЕТА ВЪЗР. ГР. – 14 – 17 Г.

1 МЯСТО – МИТКО ПАВЛОВ – НУФИ „Ф.КУТЕВ” – ГР. КОТЕЛ

3 МЯСТО – АТАНАС ХРИСТОВ – НУФИ „Ф.КУТЕВ” – ГР.КОТЕЛ

ЧЕТВЪРТА ВЪЗР. ГР. – 18 – 19 Г.

1 МЯСТО – ХРИСТО АНТОНОВ – НУФИ „Ф.КУТЕВ” – ГР. КОТЕЛ

2 МЯСТО – ГЕОРГИ ГЕОРГИЕВ – НУФИ „Ф.КУТЕВ” – ГР. КОТЕЛ

3 –ТИ РАЗДЕЛ  КАМЕРНИ ВОКАЛНИ И ИНСТРУМЕНТАЛНИ ГРУПИ

КАМЕРНИ ВОКАЛНИ ГРУПИ – ЛЮБИТЕЛИ

ПЪРВА ВЪЗР. ГР. – 10 -14 Г.

1 МЯСТО – ВОК.ГРУПА – НЧ „П.СЛАВЕЙКОВ – 1871” – ГР.ТРЯВНА

2 МЯСТО – ТРИО „ЖАРАВА” – НЧ „РОДИНА-1860” – ГР.СТ.ЗАГОРА

3 МЯСТО – ВОК.ГР. –СУ „Г.СТ.РАКОВСКИ” – ГР. КОТЕЛ

ВТОРА ВЪЗР.ГР. – 15 – 19 Г.

1 МЯСТО – ВГ „БЪЛГАРЧЕ” – ЦПЛР – ГР. В. ТЪРНОВО

2 МЯСТО – КВАРТЕТ „СЛЪНЦЕ” – ОбДЦКИ  – ГР. РУСЕ

3 МЯСТО – ТРИО „ЗДРАВЕЦ” – НЧ „РАЗВИТИЕ-1874” – В.ПРЕСЛАВ

КАМЕРНИ ВОКАЛНИ ГРУПИ – ПАРАЛЕЛКИ

ВТОРА ВЪЗР. ГР. – 15 – 19 Г.

1 МЯСТО – ВОКАЛНО ТРИО „ПОРДИМ” – СУ „СВ.СВ.КИРИЛ И МЕТОДИЙ” – ГР.ПОРДИМ

2 МЯСТО – ВОКАЛЕН ДУЕТ – ЕМИНЕ МУСТАФОВА И ДЖЕМИЛЕ АХМЕДОВА – 2 –РО СУ „ПРОФ.Н.МАРИНОВ” – ГР. ТЪРГОВИЩЕ

КАМЕРНИ ИНСТРУМЕНТАЛНИ ГРУПИ – ЛЮБИТЕЛИ

ПЪРВА ВЪЗР. ГР. – 10 – 15 Г.

1 МЯСТО – ДУЕТ „ДЗИГУЛИЦА” – СУ „ЕМ.СТАНЕВ” – ГР. В ТЪРНОВО

2 МЯСТО – КАМЕРНА ГРУПА „ДЗИГУЛИЦА” – СУ „ЕМ.СТАНЕВ”  – ГР. В.ТЪРНОВО

КАМЕРНИ ИНСТРУМЕНТАЛНИ ГРУПИ  – ПАРАЛЕЛКИ

ВТОРА ВЪЗР. ГР. – 15 – 19 Г.

1 МЯСТО – КАМ. ИНСТР. ГРУПА „ПОРДИМ” – СУ „СВ.СВ. КИРИЛ И МЕТОДИЙ” – ГР. ПОРДИМ

КАМЕРНИ ИНСТРУМЕНТАЛНИ ГРУПИ – МУЗИКАЛНИ У-ЩА

ВТОРА ВЪЗР. ГР. -15 – 19 Г.

1 МЯСТО – КАМ. ИНСТР. ГР. – НУФИ „Ф.КУТЕВ” – ГР. КОТЕЛ

2 МЯСТО – КАМЕРНА ГРУПА – НУФИ „Ф.КУТЕВ „ – ГР. КОТЕЛ

3 МЯСТО – ДУО ГАЙДА И ГЪДУЛКА – НУФИ „Ф.КУТЕВ” – ГР. КОТЕЛ

4 – ТИ РАЗДЕЛ  ХОРОВЕ, ОРКЕСТРИ  И АНСАМБЛИ

ХОРОВЕ – ЛЮБИТЕЛИ

1 МЯСТО – НАР. ХОР „БЪЛГАРЧЕ” – ЦПЛР, ОДК – ГР. В.ТЪРНОВО

1 МЯСТО – НАР. ХОР „НАШЕНЧЕТА” – ЦПЛР, ЦРД – ГР.ПЛЕВЕН

2 МЯСТО – ДЕТСКИ НАР. ХОР „БЪЛГАРЧЕ” – ЦПЛР, ОДК – В. ТЪРНОВО

3 МЯСТО – ДФ „ЗДРАВЕЦ – ДЖУНИЪР” – НЧ „РАЗВИТИЕ-1874” – ГР. ВЕЛИКИ ПРЕСЛАВ

ПООЩРЕНИЕ – ГАФ „ГОРДОСТТА НА СРЕДИЩЕ” – ПГМСС „Н. Й. ВАПЦАРОВ” – С. СРЕДИЩЕ

ОРКЕСТРИ  – ЛЮБИТЕЛИ

ЕДНОРОДНИ

1 МЯСТО – ОРК-Р ОТ ИДИОФОННИ ИНСТРУМЕНТИ – СУ „Г.СТ.РАКОВСКИ” – ГР. КОТЕЛ

СМЕСЕНИ

1 МЯСТО – НАР. ОРКЕСТЪР ПРИ  ДЮФА  „БЪЛГАРЧЕ” – ЦПЛР, ОДК – ГР.ВЕЛИКО ТЪРНОВО

2 МЯСТО – НАР. ОРКЕСТЪР „НАШЕНЧЕТА” – ЦПЛР, ЦРД – ГР.ПЛЕВЕН

ОРКЕСТРИ МУЗИКАЛНИ У-ЩА – ЕДНОРОДНИ

1 МЯСТО – ТАМБУРАШКИ ОРКЕСТЪР – НУФИ „Ф.КУТЕВ” – ГР КОТЕЛ

2 МЯСТО – ГАЙДАРСКИ ОРКЕСТЪР – НУФИ „Ф.КУТЕВ” – ГР. КОТЕЛ

АНСАМБЛИ – ЛЮБИТЕЛИ

1 МЯСТО – МУЗ.АНСАМБЪЛ „НАШЕНЧЕТА” – ЦПЛР, ЦРД – ГР.ПЛЕВЕН

2 МЯСТО – АНСАМЪБЛ ПРИ ДЮФА „ЗОРНИЦА” – ОбДЦКИ, ГР.РУСЕ

ГРАН – ПРИ : НАРОДЕН ХОР И ОРКЕСТЪР ПРИ ДЮФА „БЪЛГАРЧЕ” – ЦПЛР, ОДК – ГР.ВЕЛИКО ТЪРНОВО

ПООЩРИТЕЛНИ НАГРАДИ – НАРОДНО ПЕЕНЕ:

ЕМИНЕ МУСТАФОВА – 2-РО СУ „ПРОФ. Н.МАРИНОВ” – ГР.ТЪРГОВИЩЕ

КРИСТИЯНА ЦВЕТКОВА – ОУ „А.СТРАШИМИРОВ” – ГР.ВАРНА

ДИЯНА ТАНЧЕВА – ВОК.СТУДИО „НУША” – ГР. СОФИЯ

ВИОЛИНА БИСЕРОВА – СУ „СВ.СВ. КИРИЛ И МЕТОДИЙ” – ГР.ПОРДИМ

ЙОАННА АНДРЕЕВА – ВОК.СТУДИО „НУША” – ГР. СОФИЯ

ГАБРИЕЛА КОСТАДИНОВА – НУФИ „Ф.КУТЕВ” – ГР. КОТЕЛ

ХРИСТИЯНА ЧИЛИНГИРОВА – НУФИ „Ф.КУТИВ”  – ГР.КОТЕЛ

РАДОСТИНА РАДОСТИНОВА – НУФИ „Ф.КУТЕВ” – ГР.КОТЕЛ

ВАСИЛЕНА ВАСИЛЕВА – НУФИ „Ф.КУТЕВ” – ГР. КОТЕЛ

АННА – АЛЬОША СЕРБЕЗОВА – НУФИ „Ф.КУТЕВ” – ГР. КОТЕЛ

БОРИСЛАВА ЦЕКОВА – НУФИ „Ф.КУТЕВ” – ГР. КОТЕЛ

РАЛИЦА РАЙЧЕВА – НУФИ „Ф.КУТЕВ” – ГР. КОТЕЛ

ДЕАНА ЙОРДАНОВА – ДГ „ЧЕРВЕНАТА ШАПЧИЦА – ГР.РУСЕ

ПРЕСЛАВА КОСТАДИНОВА – НЧ „СТ.КАРАДЖА-1942” – С.МАЛИНА

ЙОРДАН СТАНЧЕВ – ЦПЛР, ОДК  – ГР. ВАРНА

НИЯ ЩЪРБАНОВА – ВОК.СТУДИО „НУША” – ГР. СОФИЯ

ДИМИТЪР ИВАНОВ – НЧ „РАЗВИТИЕ – 1874” – ГР. В.ПРЕСЛАВ

ПООЩРИТЕЛНИ НАГРАДИ – ИНСТРУМЕНТАЛИСТИ

ЛЮНАЛ ЛИЧЕВ – СУ „СВ.СВ.КИРИЛ И МЕТОДИЙ” – ГР.ПОРДИМ -КАВАЛ

РАДОСТИН ЦВЕТКОВ – НЧ „Е.ПЕЛИН – 1977” – ГР.ВАРНА-ГЪДУЛКА

ЙОРДАН ЙОРДАНОВ – НУИ „Д.ХРИСТОВ” – ГР. ВАРНА-ГАЙДА

ГЕОРГИ ХРИСТОВ – НУФИ „Ф.КУТЕВ” – ГР КОТЕЛ-ГАЙДА

ХРИСИМИР МИРЕВ – НУФИ „Ф.КУТЕВ” – ГР.КОТЕЛ-ГАЙДА

ДАВИД КАМЕНОВ – НУИ „Д.ХРИСТОВ” – ГР.ВАРНА-ГЪДУЛКА

МИХАИЛ АТАНАСОВ – НУФИ „Ф.КУТЕВ” – ГР.КОТЕЛ-ГЪДУЛКА

АСАН АСАНОВ – НУФИ „Ф.КУТЕВ” – ГР.КОТЕЛ –АКОРДЕОН

ПАВЕЛ ДИМИТРОВ – НУФИ „Ф.КУТЕВ” – ГР.КОТЕЛ – ГАЙДА

Подобни публикации
Сподели:
ЧЕТЕТЕ ВСИЧКИ НОВИНИ В РАЗДЕЛ "НОВИНИ"