4 състезатели от Русенска област ще са носители на годишните награди "Спортен Икар"

4 състезатели от Русенска област ще са носители на годишните награди „Спортен Икар“

Ясни са призьорите на традиционните годишни награди „Спортен Икар“. Награждаването ще се състои на 16 декември, обявиха от фондация „Български спорт“, в лицето на председателя Николай Божинов, изпълнителния директор Живко Вангелов, и председателя за журито на „Спортен Икар“ Здравка Йорданова. /снимката – фондация „Български спорт“/

„Спортен Икар“ за 2021 г. ще получат състезателите от Русенска област Християн Стоянов /лека атлетика/, Ружди Ружди /лека атлетика/, Биляна Дудова /борба/ и Радослав Росенов /бокс/.

Като състезател, свързан в много голяма степен с Русенска област може да добавим и Стойка Кръстева. Боксьорката сбъдна мечтата си и тази година спечели златния олимпийски медал в Токио. Изключителният успех на Стойка Кръстева е гордост и за Русе, където олимпийската ни шампионка тренираше преди години като част от Боксов клубРусе“. Тя бе и Спортист №1 на Русе за 2014 г.

Отличените за 2021 година са:

Категория „Млад и талантлив спортист“:

Изабела Янкова (планинско колоездене)

Николай Русев (спортно катерене)

Категория „Пробив в световния спорт“

Йосиф Миладинов (плуване)

Емил Нейков (гребане)

Категория „Достойно представяне“

Карлос Насар (вдигане на тежести)

Категория „Висок спортен дух“

Християн Стоянов (лека атлетика)

Ружди Ружди (лека атлетика)

Категория „Шампионско дълголетие“

Мартин Камбуров (футбол)

Категория „Впечатляващо представяне“

Антоанета Костадинова (спортна стрелба)

Тайбе Юсеин (борба)

Евелина Николова (борба)

Категория „Отбор на годината“

Ансамбъл по художествена гимнастика – Симона Дянкова, Лаура Траатс, Ерика Зфирова, Мадлен Радуканова, Стефани Кирякова

Категория „Спортен Икар 2021“

Стойка Кръстева (бокс)

Ивет Горанова (карате)

Категория „Феърплей“

Николай Недков (ориентиране)

Ивайло Стоянов (футболен съдия)

Награди на Управителния съвет на фондация „Български спорт“ за 2021-а:

Биляна Дудова (борба)

Христо Христов (вдигане на тежести)

Божидар Андреев (вдигане на тежести)

Уилям Чолов (бокс)

Радослав Росенов (бокс)

Плакет за Явор Цаков – журналист

Спортен Икар за Здравка Йорданова

Сподели: