Място: МЕТРО Русе – Западен парк „Приста“
Състезателни дистанции: 3км, 7км, 14км и 35км
Старт/Финал: Финалът за всички дистанции е на паркинга на МЕТРО Русе.
• Състезателите на дистанции 3км, 7км и 14км стартират от финала.
• Състезателите на дистанция 35км ще бъдат извозвани с автобуси до старта.

ПРОГРАМА:
22.11.2020г. (Неделя)
07:30-10:30 – Получаване на стартовите пакети и ограничена регистрация на незаявени бегачи на старт-финалната арена пред МЕТРО Русе
08:20 – Техническа информация за 35км, разяснения по маркировката и сигурността и качване в автобусите
09:15 – Старт на 35км дистанция
10:00 – Техническа информация за 3км, разяснения по маркировката и сигурността
10:15 – Старт на 3км дистанция – само за деца до 12г.
10:45 – Техническа информация за 7км и 14км, разяснения по маркировката и сигурността

и да направите своята „Регистрация“.
• 2. Да попълните декларация за участие на собствена отговорност, която да представите преди старта в секретариата при получаването на стартовия пакет.
• 3. Да се запознаете с трасето от предоставената от организаторите информация.
• 4. Да сте в добро здравословно и физическо състояние за преодоляване на съответната дистанция.

Регистрация за участие:
Съгласно приложената фsорма за заявка: Регистрация
За допълнителна информация: e-mail на организаторите pristarun@compass-cross.com

Кратко описание на трасето:
Трасето е маркирано с указателни табели и червено-бели ленти, а на места – и със спрей по земята.
Обиколката на Prista RUN е 7 км.
Повече информация за трасето на дългата дистанция ще бъде обявена допълнително.

Подкрепителни пунктове:
Ще бъдат организирани подкрепителни пунктове за участниците в 14 и 35 км дистанции.

Организатори:
Община Русе и спортен клуб „Компас крос“ – Русе

Награждаване:
Награждаването на победителите ще започне около 14:00 часа на старт-финалната арена пред МЕТРО-Русе. Победителите до 3-то място при мъжете и жените в отделните дисциплини ще получат медали и предметни награди. Всеки завършил бегач ще получи уникален медал с логото на състезанието и ще участва в томбола с награди, която ще се проведе веднага след награждаването.

Сайтът на Prista Run (http://pristarun.compass-cross.com/) е обновен и можете да направите своята регистрация за събитието на 22.11.2020г.